کشاورزی

اهتمام ویژه دولت برای تکمیل طرح سامانه گرمسیری در ایلام

ایلام-وزیر جهاد کشاورزی از اهتمام ویژه دولت برای تکمیل طرح سامانه گرمسیری در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد ساداتی نژاد ظهر پنجشنبه در بدو ورود به ایلام اظهار کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی به دلیل اینکه ایلام قطب کشاورزی و منابع طبیعی در کشور است، به این استان توجه ویژه دارد.

وزیر جهاد کشاورزی و یادآور شد: امروز همچنین از مهم‌ترین طرح‌های نیمه تمام استان در حوزه کشاورزی بازدید و پس از بازدید از طرح‌ها اعتبارات لازم در نظر گرفته شده و برای تکمیل طرح‌ها در شورای اداری با حضور رئیس جمهوری این طرح‌ها مصوب خواهد شد.

وی به طرح‌های کلان استان در حوزه کشاورزی اشاره کرد اظهار داشت: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، سامانه گرمسیری و غیر گرمسیری از مهم‌ترین طرح‌های حوزه کشاورزی استان است که دولت برای تزریق اعتبار و اتمام این طرح‌ها نیز اهتمام ویژه دارد.

وی افزود: ایستگاه پمپاژ کشاورزی داجیوندکهره در شهرستان هلیلان با برنامه‌ریزی‌های منسجم وزارت تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

ساداتی نژاد تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای تکمیل سد چناره شهرستان چرداول نیز برنامه‌های دارد و امیدواریم این طرح نیز با تزریق اعتبار در اسرع وقت به اتمام برسد.

وی با اشاره به طرح‌های کشاورزی شهرستان ملکشاهی نیز افزود: از طرح‌ها و پمپاژهای مورد نیاز این شهرستان نیز بازدید و در اسرع وقت با اهتمام و هماهنگی وزارت نیرو راه اندازی می‌شوند.

حضور در مزار شهدای گمنام شهر ایلام، بازدید از سد چناره و باغات شهرستان چرداول، بازدید از ایستگاه پمپاژ کشاورزی کهره – داجیوند و مجمتع گلخانه کوثر در شهرستان هلیلان از جمله برنامه‌های وزیر جهاد کشاورزی در سفر به ایلام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا