گردشگری

تابلوهای راهنمای هتلها از سطح شهر جمع شد

رئیس جامعه هتل و هتل آپارتمان های تهران از حذف تابلوهای راهنمای هتلها در سطح شهر تهران توسط شهرداری خبر داد.

محمد علی فرخ مهر رئیس جامعه حرفه‌ای هتل، هتل آپارتمان و پانسیون استان تهران درباره حذف سراسری تابلوی راهنمای هتل‌ها از سطح شهر تهران در گفتگو با خبرنگار ناظم نیوز بیان کرد: ما در سطح شهر تهران تابلوهای راهنمایی داریم که مسیر رسیدن به مراکز دیدنی یا هتل‌ها را به گردشگران داخلی و خارجی نشان می‌دهد. این تابلوهای مختص به هتل‌ها را شهرداری از شهر جمع آوری کرده است به شورای شهر این موضوع را اعلام و اعتراض کردیم که چرا با توجه به مصوبه هیأت دولت، این اتفاق افتاده است.

وی گفت: ما باید تابلوهای تبلیغاتی داشته باشیم و در تمام دنیا نیز هتل‌ها در اولویت هستند که گردشگران داخلی و خارجی به راحتی در شهر بتوانند این مراکز اقامتی را پیدا کنند چرا این تابلوها حذف شده است در حالی که از شهرداری مجوز نصب می‌گیریم. از شورای شهر خواستیم این موضوع را پیگیری کرده تا دوباره نصب شوند.

فرخ مهر گفت: مشکل دیگر این است که شهرداری اگر هم اجازه نصب بدهد می‌گوید فقط باید به زبان فارسی باشد درحالی که گردشگر خارجی نمی‌تواند زبان فارسی را بخواند چطور متوجه شود پس باید دو زبانه باشد. می‌گویند حذف تابلوها، مصوبه شورای شهر است نمی‌دانیم چرا این تصمیم گرفته شده است همچنین نمی‌دانیم آیا شهرستان‌های دیگر تهران هم با این مشکل مواجه شده اند یا نه.

وی گفت: حالا قرار شده تابلوهای مسیریاب مجدد نصب شود و اینکه دو زبانه باشد. ما بابت این تابلوها به شهرداری عوارض می‌دادیم بابت آن هم مشکلی نداشتیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا