اجتماعیجامعه،شهری

بابت خاموشی ها از مردم عذرخواهی می کنم

اردکانیان، وزیر نیرو گفت: در جلسه هیات وزیران، توسط رئیس جمهور محترم طی اصل ۱۳۸ قانون اساسی بخشی از اختیارات به چهار تن از وزرا واگذار شد که ان‌شاءالله با هماهنگی که خواهیم داشت با مشورت و تعامل تصمیم‌گیری می‌شود. به عنوان مثال اولین تصمیم این است که تا پایان مرداد ماه پنجشنبه‌ها در دستگاه‌های دولتی تعطیل شود.

ناظم نیوز: رضا اردکانیان در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: قبل از هر توضیحی که بخواهم خدمت مردم عزیز ارائه کنم وظیفه دارم به سهم خودم صمیمانه از تک تک هموطنانی که در این مدت دچار سختی شدند عذرخواهی کنم. امیدوار هستیم با همه حمایتی که وزارت نیرو خواهد شد از ناحیه همه دستگاه‌های لشکری و کشوری، بتوانیم این دو سه هفته سخت را به خوبی مدیریت کنیم. امسال موج گرما در همه دنیا زودرس بوده و دما بالاتر است در نتیجه باعث افزایش میزان مصرف شده است و امیدواریم که با حمایت همگانی بتوانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم.
وی ادامه داد: به طور خاص از صبح سه شنبه گذشته بود که جلسات مختلف در سازمان‌های مختلف در دستگاه‌های مسئول و همکار تشکیل شد اتفاقات خوبی رخ داد و نتیجه را هم فکر می‌کنم مردم عزیز شاهد بودند. ما شب قبل تر ۶ هزار مگاوات کمبود داشتیم که نمی‌شد برای آن برنامه‌ریزی و تامین داشت و این کمبود سه شنبه شب گذشته به حدود ۱۵۰۰ تا ۲ هزار مگاوات رسید.
اردکانیان در بخش دیگری اظهار داشت: امیدوار هستیم که با همکاری وزارت صمت و تمهیداتی که عزیزان دارند به عنوان مثال برنامه‌های تعطیلات تابستانه یا اورهال دوره‌ای را مقداری جلوتر بیندازند که بتوانیم این شرایط را مدیریت کنیم. پیش‌بینی‌های هواشناسی این گونه‌ است که اگر بتوانیم دو سه هفته‌ای را سپری کنیم این مشکل حل خواهد شد.
وی افزود: در جلسه هیات وزیران، توسط رئیس جمهور محترم طی اصل ۱۳۸ قانون اساسی بخشی از اختیارات به چهار تن از وزرا واگذار شد که ان‌شاءالله با هماهنگی که خواهیم داشت با مشورت و تعامل تصمیم‌گیری می‌شود. به عنوان مثال اولین تصمیم این است که تا پایان مرداد ماه پنجشنبه‌ها در دستگاه‌های دولتی تعطیل شود. همچنین در خصوص ساعات کار ادارات هم اختیاراتی استانداران محترم دارند که تصمیم‌گیری لازم را خواهند داشت.
اردکانیان بیان کرد: همچنین ستادی در خصوص تولید و مدیریت و کنترل شبکه در وزارت نیرو و شرکت توانیر ایجاد شده که خود من نیز محل کارم کارم را به آنجا منتقل کردم و امیدواریم که بتوانیم با تلاش شبانه‌روزی این شرایط را مدیریت کنیم. همه دستگاه‌ها نیز اعم از مجلس، دستگاه قضایی و نیروهای مسلح همگی اعلام آمادگی برای همکاری کردند و ما به لطف خدا و همکاری مردم دلگرم هستیم.
وی افزود: هرچقدر این کمبود برق کمتر باشد امکان برنامه‌ریزی و پایبندی به این برنامه ریزی بیشتر خواهد بود و همه تلاش ما اتین خواهد بود که با تاکید رئیس جمهور محترم قطعی نباشد و اگر بود به صورت برنامه‌ریزی شده و با اعلام قبلی انجام شود.
وزیر نیرو اظهار داشت: نکته‌ای که هموطنان عزیز باید مطلع باشند این است که حتی اگر کمبود تولید نداشتیم هم با توجه به این حجم از فشار مصرف برخی حوادث و اتفاقات ممکن است که رخ دهد مانند حادثه‌ای که برای یکی از ترانس‌ها در یک منطقه از تهران رخ داد و این‌ها جزو حوادث است و قابلیت پیش‌بینی ندارد.
اردکانیان همچنین درخصوص استخراج رمزارزها گفت: تمامی دستگاه‌های مجوزدار استخراج رمزارز با اعلام رئیس جمهور خاموش شدند اما دستگاه‌های غیرمجاز نیست بخشی همچنان درحال فعالیت هستند. تاکنون حدود ۲۰۰ هزار دستگاه استخراج توقیف شده و پیش‌بینی دستگاه‌های مسئول این است که تعداد دستگاه‌های فعال بیش از این است که نیاز است این افرادی که درگیر چنین مساله‌ای هستند خودشان برای کمک به خودشان و اعضای خانواده‌شان این فعالیت را متوقف کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا