تجارت

آثارهنرمندان پیشکسوت به نمایش درآمد/ «خنده بر آتش» در برج آزادی

همزمان با آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس نمایشگاه عکس «خنده بر آتش» در قالب نمایش آثار هنرمندان پیشکسوت این عرصه و کارگاه آموزشی نقاشی با حضور تعدای از مدیران و هنرمندان افتتاح شد.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از روابط عمومی برج آزادی، مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس «خنده بر آتش» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، سید عباس عظیمی رییس مجموعه فرهنگی- هنری برج آزادی و نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از استادان پیشکسوت افتتاح شد.

سیدعباس عظیمی رییس مجموعه فرهنگی-هنری برج آزادی در مراسم افتتاحیه این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به همه رزمندگان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا و همچنین هنرمندان رزمنده و ایثارگر گفت: ۸ سال دفاع مقدس علی رغم خسارات جانی و مالی، تجربیات پر برکتی برای کشور داشت و مایه افتخار و پیشرفت بود.

آثارهنرمندان پیشکسوت به نمایش درآمد/ «خنده بر آتش» در برج آزادی

عظیمی امنیت در ایران را یکی از برکات ۸ سال دفاع مقدس اعلام کرد و با اشاره به ادامه داشتن این دفاع در بعد از پایان جنگ توضیح داد : در ۸ سال دفاع مقدس دشمن و جبهه از لحاظ جغرافیایی دارای مختصات و مشخصات معلوم بود، ولی امروز دشمنانی داریم که شناسایی آنان سخت و پیچیده است و حتی ممکن است در لباس دوست ظاهر شده و برای ویرانی کشور ایران سخت در تلاش هستند

وی از هنرمندان پیشکسوت برای ارائه اثر در هفته دفاع مقدس و مشارکت هنری آنان برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره جانفشانی های رزمندگان اسلام قدردانی و درباره نمایشگاه عکس «خنده برآتش» اظهار کرد: شاید برای اولین بار است که در نمایشگاه جنگ به بخش شور، هیجان و نشاط رزمندگان پرداخته و اثری از تصاویر تخریب و صحنه های دلخراش نیست. تعداد آثار این نمایشگاه هم ۳۶ اثر است که به مدت یک هفته در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

آثارهنرمندان پیشکسوت به نمایش درآمد/ «خنده بر آتش» در برج آزادی

در این نمایشگاه آثار عکاسان پیشکسوت جبهه و جنگ از جمله امیرعلی جوادیان، محمود حاج محمدی، سعید صادقی، محمد صیاد صبور و علی کاوه برای مخاطبان ارائه شده است.

همچنین ورک شاپ تلفیقی نقاشی و خوشنویسی با موضوع دفاع مقدس و مدافعان سلامت با مشارکت نمادین جمعی دیگر از هنرمندان پیشکسوت در ابعاد ۶۰ متر مربع توسط استاد داود رواسانی پیشکسوت خوشنویسی و هنرمند نقاش هومن شیخ بشارتی و با حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت در رشته های مختلف هنری برگزار شد و قرار است تا پایان هفته دفاع مقدس تکمیل و در سطح میدان آزادی نصب شود.

در ادامه از اثر نقاشی استاد کیومرث قورچیان در تالار آیینه برج آزادی تهران با موضوع جنگ رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا