آموزش و پرورش

۲۴ هزار دانش‌آموز پایه اول در اردبیل راهی مدارس شدند

اردبیل- همزمان با اول مهر ۲۴ هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی در استان اردبیل راهی مدارس شدند.

به گزارش ناظم نیوز، در مراسمی که صبح پنجشنبه در دبستان سنایی اردبیل برگزار شد، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: همزمان با اول مهر جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی استان اردبیل برگزار شد.

احمد ناصری تصریح کرد: ۲۴ هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی و ۱۸ هزار نوآموز پیش دبستانی همزمان با اول مهرماه راهی مدارس شدند.

وی گفت: بر اساس الگوی بازگشایی مدارس از شنبه سوم مهرماه آموزش مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در مدارس روستایی و عشایری با تراکم جمعیتی کلاس کمتر از ۱۵ نفر به صورت حضوری خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به والدین اطمینان داد که تمامی امکانات و تجهیزات بهداشتی در مدارس مهیا شده تا دانش‌آموزان در همه مقاطع تحصیلی با سلامت کامل تحصیل کرده و نسلی شایسته برای آینده تربیت کنیم.

ناصری افزود: خانواده‌ها نباید نگران فرزندان خود باشند چرا که معلمان، مدیران و مربیان بیشتر از آنها دلسوز نسل آینده هستند تا در بهترین شرایط و با تضمین سلامت در محیط مدرسه تحصیل به شکل حضوری و با شرایط مناسب انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در مدارس شهری از آبان ماه تحصیل دانش‌آموزان با صورت حضوری خواهد بود اما از سوم مهرماه به صورت غیرحضوری و یا ترکیبی از مجازی و حضوری خواهد بود که با نظر مدیران و شورای مدرسه حضور دانش‌آموزان و یا تحصیل غیرحضوری آنها انجام می‌شود.

ناصری اضافه کرد: تاکید شده تا در چهار هفته اول مرور و تکرار دروس سال‌های قبل برای تقویت آمادگی دانش‌آموزان انجام شده سپس درس‌های جدید تدریس شود.

وی با بیان اینکه پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی به ۹۹ درصد رسیده است، بیان کرد: ما هیچ بازمانده از تحصیلی نداریم و یک درصد باقیمانده نیز مربوط به برخی از دانش‌آموزانی است که در سال‌های گذشته بیماری داشته و امکان ثبت‌نام آنها وجود نداشته که این امر امسال به شکل کامل محقق شده است.

ناصری به توزیع کتب درسی در هفته‌های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در کنار توزیع کتاب‌های درسی، برای دانش‌آموزان نیازمند تبلت و سایر تجهیزات نیز توزیع شده تا برای حضور در شبکه شاد مشکلی نداشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: کمبود معلم در مقطع ابتدایی نداریم و هیچ کلاسی خالی از معلم نیست و قطعاً تلاش کردیم تا با جذب نیروهای حق‌التدریس کمبودها را تا حد زیادی جبران کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: از روز شنبه سوم مهرماه که زنگ بازگشایی مدارس در استان اردبیل به صدا در می‌آید بیش از ۲۵۳ هزار دانش‌آموز راهی مدارس خواهند شد که البته در شهرها مهرماه تحصیل دانش‌آموزان در فضای مجازی و به شکل غیرحضوری خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا