کشاورزی

واریز ۱۷ هزار میلیارد ریال از منابع هدفمندی به حساب وزارت جهاد

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور از واریز هفده هزار و سیصد و هفتاد و پنج میلیارد ریال به حساب وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها از واریز هفده هزار و سیصد و هفتاد و پنج میلیارد ریال به حساب وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: این مبلغ از منابع درآمدی تبصره ۱۴ و در راستای اجرای بند ۲۴ جدول مصارف تبصره مذکور در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و بابت خرید یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی واریز شد.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور با بیان اینکه تأمین نیازهای این حوزه در جهت حمایت از کشاورزان به ویژه در حوزه تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله زعفران صورت گرفته است، اشاره کرد: این مبلغ در سه مرحله به حساب وزارت جهاد کشاورزی واریز شد؛ در مرحله اول هفت هزار و هشتصد و هفتاد و پنج میلیارد ریال و در مرحله دوم، ۳ هزار میلیارد ریال واریز شد و همچنین مبلغ ۶ هزار و پانصد میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه در اختیار این وزارت خانه قرار گرفت تا در مجموع ۱۷ هزار میلیارد و سیصد و هفتاد و پنج میلیون ریال واریز شد.

حاجتی اضافه کرد: این حمایت در حالی انجام شده است که این رقم در بودجه سال قبل بابت خرید یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید، خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی ۶,۵۰۰ میلیارد ریال بوده است و در بودجه سال جاری افزایش پیدا کرده است.

وی به اعتبار هزینه‌ای برای خرید واکسن به منظور واکسیناسیون دام اشاره کرد و عنوان کرد: در قانون بودجه سال جاری مبلغ ۳,۵۰۰ میلیارد ریال در جدول مصارف هدفمندی تبصره (۱۴) برای خرید واکسن واکسیناسیون دام پیش بینی شده است و تا این مرحله یک هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد ریال به حساب سازمان دامپزشکی کشور واریز شد.

حاجتی با بیان اینکه تأمین منابع و حمایت از بخش‌های تعیین شده در جدول مصارف تبصره ۱۴ با هدف افزایش تولید و بالا بردن بهره‌وری در این بخش انجام شده است، اشاره کرد: ان‌شاالله با حمایت انجام شده در این بخش توسط دولت و اجرای دقیق نظام حمایتی بر اساس قانون توسط مسئولان ذی‌ربط در سازمان دامپزشکی کشور، کشاورزان و دامداران از این حمایت‌ها در جهت بالا بردن ایمنی دام‌ها و تولیدات خود بهره ببرند.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور همچنین به ردیف هزینه‌ای جدید در این بخش اشاره کرد و افزود: بخشی از این اعتبار پرداخت شده برای تولید و تأمین نیاز داخل و صادرات زعفران انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا