تجارت

همکاری علمی با کشورهای عضو سازمان شانگهای توسعه می یابد

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم از توسعه همکاریهای علمی با جامعه نخبگانی کشورهای عضو سازمان همکاری‌ شانگهای خبر داد.

حسین سالار آملی درباره عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای و تأثیر آن در روابط علمی ایران با کشورهای عضو این سازمان گفت: جامعه علمی ما از همکاری‌ها در چار چوب شانگهای استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: با جامعه نخبگانی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای ارتباطاتی از قبل داشتیم که در آینده توسعه خواهد یافت.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم افزود: به ویژه اینکه کشورهای عضو این سازمان، دانشگاه شانگهای را ایجاد کرده‌اند که همه کشورها باهم به گونه‌ای مرتبط هستند و می‌توانیم از ظرفیت‌های دانشگاه شانگهای که وابسته به پیمان اقتصادی شانگهای است، استفاده کنیم.

وی ادامه داد: به جز آن، ظرفیت‌ها و پتانسیل کشور چین به گونه‌ای است که سرمایه گذاری بالایی در علوم پایه و برخی از رشته‌ها مانند هوش مصنوعی داشته است که آنها را در دنیا در ردیف اول قرار داده است.

سالار آملی افزود: همچنین کشورهایی مانند روسیه، هند و مابقی کشورهای عضو هم ظرفیت‌های علمی فراوانی دارند که ما برنامه ریزی جهت همکاری گسترده با کشورهای عضو اقتصادی شانگهای را به فال نیک می‌گیریم که به نفع تحرکات علمی کشور خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا