اقتصادی

سهم ۱۲ درصدی صنایع غذایی و آشامیدنی از کل صنعت

معاون وزیر صمت گفت: صنایع غذایی جزء اولویت ها ومزیت‌های اصلی اقتصادی کشور به شمارمی رود و از نظر تعدادی سهم حدود ۱۲ درصدی از کل واحدهای صنعتی به این صنایع اختصاص دارد.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در جریان در جریان افتتاح بیست و هشمین نمایشگاه بین المللی اگروفود و بیستمین نمایشگاه شیرینی و شکلات که با حضور بیش از ۴۵۰ واحد صنعتی برگزار می‌شود، اظهار داشت: حدود ۱۵ درصد از کل اشتغال صنعتی کل کشور در حوزه صنایع غذایی و آشامیدنی است و سهم ۱۱ درصدی ارزشی از صادرات غیر نفتی کشور به بخش کشاورزی و صنایع غذایی در ۵ ماه سال جاری اختصاص دارد.

وی افزود: در سال گذشته صادرات در صنعت غذا از نظر وزنی با رشد ۲۳ درصدی وزنی به حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است و با توجه به ظرفیت ها و سرمایه گذاری های خوبی که در این بخش انجام شده، توسعه صادرات در صنایع غذایی به ویژه به کشورهای همسایه هدف گذاری شده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به توانایی تولیدکنندگان صنایع غذایی در تامین نیاز بازار داخلی گفت: سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه طراحی، تکمیل محصول، ماشین آلات و تجهیزات، برندسازی و توسعه محصول صورت گرفته و ظرفیت های خوبی برای تامین نیازداخل از محل محصولات داخلی وجود دارد.

صادقی نیارکی در ادامه با مرور اجمالی وضعیت صنعت شیرینی و شکلات از سهم ۲.۷درصدی این صنعت از کل واحدهای صنعتی از نظر تعدادی، خبر داد و گفت: بیش از هزار و ۹۰۰ واحد تولیدی در این بخش فعالیت می کنند و از کل اشتغال ایجاد شده برای واحدهای صنعتی، این صنعت سهم ۳.۶ درصدی را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به توانمندی های صنعتگران در حوزه غذایی وکشاورزی اظهار امیدواری کرد: با رشدی که در بخش صنایع غذایی اتفاق افتاده، شاهد ارتقاء جایگاه این صنعت در کشور و بازارهای خارجی باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا