تجارت

سعید کرمی تک آهنگ بی کلام «یادگار» را منتشر کرد

تک آهنگ بی کلام «یادگار» به آهنگسازی و نوازندگی سعید کرمی با همراهی تعدادی از نوازندگان شناخته شده کشورمان در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از روابط عمومی پروژه، سعید کرمی آهنگساز و نوازنده کلارینت سُل که در هفته‌های گذشته آهنگ‌های «خزان»، «فریاد» و «حکایت» را منتشر کرده، اکنون اثرِ «یادگار» را در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار داده است. این در حالی است که آهنگ‌های «فریاد» و «خزان» حاصل همکاری سعید کرمی با تعدادی از نوازندگانِ مطرح کشور ترکیه بود.

این بار اما آهنگ «یادگار» حاصل همکاری سعید کرمی با ترگل خلیقی نوازنده تار، امیرحسین مختاری نوازنده قانون و سمانه گلکار نوازنده بندیر است.

یادگار بر اساس ترکیبی از مقام «حجازکار» و دستگاه چهارگاه ساخته شده است. حجازکار یکی از مقام‌های مهم در موسیقی ترک و عرب است که شباهت‌هایی به فضای دستگاه «چهارگاه» در موسیقی ایران دارد.

نوازنده پیانو در این آهنگ فرشاد دهنوی است و میکس و مسترینگ این اثر بر عهده بهنام شهرکی بوده است. همچنین صدابردار آهنگ «یادگار» مسعود افجه‌ای و فرشاد دهنوی بوده‌اند.

سعید کرمی آهنگساز و نوازنده کلارینت است که سال‌های بسیاری را در ترکیه مشغول آموختن موسیقی و نوازندگیِ کلارینت بوده است. او نزد بسیاری از بزرگان موسیقی ترکیه آموزش دیده است و توانایی اجرای دستگاه‌های موسیقی ایرانی با ساز کلارینت و ساکسیفون را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا