اقتصادی

رشد ۳.۶ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری واحدهای صنعتی

طبق بررسی‌های انجام شده در پنج ماه نخست امسال ۲ هزار و ۶۵۷ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۳.۶ درصدی را ثبت کرده است.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از وزارت صمت، در پنج ماه نخست سال جاری پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادر شده با رشد ۳.۶ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه سال ۹۹، به ۲ هزار و ۶۷۵ فقره افزایش یافت این در حالی است که برای صدور این تعداد مجوز مبلغ ۱.۰۷۹.۱۷۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و نزدیک به ۶۴ هزار و ۲۶۰ فرصت شغلی (رشد ۲۵.۸ درصدی نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته) در کشور ایجاد شده است.

در خصوص جواز تاسیس صنعتی در این بازه زمانی نیز، ۱۴ هزار و ۸۵۰ فقره مجوز با اشتغالزایی ۳۶۱ هزار و ۴۷۸ نفر (رشد ۱۱.۷ درصدی) در کشور صادر شده است.

تعداد مجوزهای صادر شده در بخش معدن

بر پایه بررسی‌های انجام گرفته، در بخش معدنی نیز از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه، حدود ۳۵۳ پروانه اکتشاف، ۱۷۲ گواهی کشف و ۱۸۷ پروانه بهره‌برداری صادر شد که میزان اشتغال ایجاد شده به واسطه صدور پروانه‌های بهره‌برداری معدن، هزار و ۷۸۶ نفر برآورد شده است.

آمار بخش صنف و تجارت خارجی

همچنین در بخش صنف و تجارت خارجی، با صدور ۲ هزار و ۶۸۳ فقره کارت بازرگانی در پنج ماه ابتدایی ۱۴۰۰، شاهد رشد ۲۶.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ بودیم، در حوزه پروانه‌های صنفی نیز در این مدت ۲۲۷ هزار و ۶۶۷ فقره پروانه در کشور صادر شده است.

در حوزه تحقیق و توسعه نیز تعداد ۱۸۷ فقره پروانه فعالیت در این مدت صادر شده است که نشان دهنده رشد ۱۴ درصدی در هم‌سنجی با مدت مشابه سال ۹۹ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا