اقتصادی

حضور خبرنگاران صنعت و معدن در ذوب آهن اصفهان

خبرنگاران حوزه صنعت و معدن کشور در راستای افزایش تعامل و همکاری ذوب آهن اصفهان و رسانه ها و آشنایی با خط تولید ۲۸ خردادماه از این مجتمع بازدید کردند.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، احمد اکبری معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت ذوب آهن اصفهان در جمع این خبرنگاران گفت: سرمایه‌های انسانی ذوب اصفهان که امروز در بخش‌های گوناگون خط تولید، شاهد تلاش و کوشش آنها بودید، اساسی‌ترین دارایی‌های کارخانه محسوب می‌شوند زیرا بدون حضور این عزیزان و دانش و اندیشه پویای آنها، این ماشین آلات و تجهیزات کارایی نخواهند داشت.

وی افزود: برای حفظ سرمایه‌های انسانی و توسعه شایستگی‌ها و توانمندی‌های آنها، سلامتی این عزیزان در اولویت اول ما قرار دارد و این مهم رسالت اولیه ذوب آهن اصفهان از بدو تاسیس تاکنون است.

ذوب آهن اصفهان ۱۶ هزار و پانصد هکتار فضای سبز منحصر به فرد و دست کاشت دارد

معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت شرکت تصریح کرد: این کارخانه ۱۶ هزار و پانصد هکتار فضای سبز منحصر به فرد و دست کاشت دارد که سرانه فضای سبز شرکت به ازای کارکنان، بیش از یک هکتار می‌باشد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: این کارخانه یکی از بزرگترین و مجهز ترین بیمارستان‌های سطح کشور را دارا است که در کنار خدمت رسانی به کارکنان شرکت و خانواده‌های آنها به عموم هموطنان عزیز در امر سلامت یاری می‌رساند.

تولید فولاد در ایران ثمره احداث ذوب آهن اصفهان است

علیرضا امیری مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان نیز در نشست با این خبرنگاران گفت: تولید فولاد در ایران ثمره احداث ذوب آهن اصفهان است، این کارخانه عظیم صنعتی به عنوان یک آرمان ملی با حضور نیروهای مختلف از سطح کشور و تلاش شبانه روزی آنها طی چهار سال ساخته شد که این دستاورد بی نظیر به عنوان یک رکورد ثبت گردید.

وی افزود: احداث شهر فولادشهر از جمله دستاوردهای دیگر ذوب آهن اصفهان است که به عنوان یک شهر مدرن ساخته شد و یک مسئولیت اجتماعی بزرگ به شمار می‌رود.

مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: از زمان ساخت ذوب آهن تاکنون حدود ۱۴۰ هزار نفر در آموزشگاه این کارخانه آموزش دیدند و در صنایع مختلف کشور منشا خیر و برکت شدند و این رویکرد تاکنون ادامه دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: دوران دفاع مقدس نیز برای ذوب آهن اصفهان برگ زرین دیگری محسوب می‌شود زیرا این کارخانه در کنار حفظ خط تولید، برای پشتیبانی از جبهه‌های جنگ با اعزام ۱۴ هزار نفر رزمنده و ارسال قطعات و تجهیزات نقش بی بدیلی را ایفا کرد که سند افتخار آن تا همیشه جاودانه خواهد بود.

حضور خبرنگاران صنعت و معدن در ذوب آهن اصفهان

علیرضا امیری بیان کرد: ذوب آهن اصفهان با بهره مندی از انواع گواهینامه‌های ملی و بین المللی مطابق با استانداردهای روز دنیا، انواع محصولات فولادی مانند ریل، آرک معدن، انواع تیرآهن، میلگرد و… را تولید می‌کند و در کنار تامین نیاز بازار داخل، نیمی از محصولاتش را صادر می‌کند.

وی گفت: این شرکت در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی پساب شهرهای فولادشهر، مینادشت و ۱۱ روستای شهرستان فلاورجان و همچنین زرین شهر را خریداری کرده و در سیکل تولیدش مورد استفاده قرار می‌دهد. در خرید پساب این شهرهای همجوار ۵۰۰ میلیارد تومان و برای انتقال پساب کارخانه نیز ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و اقدام دیگر در این زمینه ساخت تصفیه خانه پساب در ذوب آهن با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان است.

۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات در داخل کارخانه بومی سازی می‌شود

وی همچنین در خصوص مقوله بومی سازی نیز گفت: ذوب آهن اصفهان با دارا بودن کارگاه‌های مدل سازی، قالب سازی، ریخته گری و ساخت، ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات را در داخل کارخانه می‌سازد و در تامین قطعات و تجهیزات سایر صنایع کشور نیز نقش دارد.

حمید حسینی مدیر بهداشت و محیط زیست ذوب آهن نیز گفت: این شرکت در حدود سال ۹۴، دویست متر مکعب بر ساعت پساب زرین شهر را در تصیفه خانه جذب کرد و هم اکنون نیز ۸۴۰ متر مکعب پساب شهرهای ایمان شهر، فولادشهر و لنجان را در تصفیه خانه جذب می‌کند که از منظر بهداشت بسیار موثر است و از بُعد تامین آب نیز حدود ۵۰ درصد از آب برداشتی از کارخانه را کاهش می‌دهد.

وی افزود: این شرکت ۱۶ هزار و پانصد هکتار جنگل دست کاشت دارد که در بین صنایع یک رکورد بی نظیر به شمار می‌رود. از این عدد ۱۴ هزار هکتار آن دیم است و مابقی آن نیز از طریق پساب مازاد کارخانه آبیاری می‌شود.

شایان ذکر است، فولادسازی، کوره بلند شماره یک، پروژه ساخت درب‌های فلکسیبل کک سازی و مدیریت نورد از جمله بخش‌هایی بود که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت و آنها از نزدیک فرایند تولید را مشاهده کردند و کارشناسان فنی نیز پاسخگوی سوالات آنها بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا