استانها

جامعه اسلامی با عمل به سیره پیامبر(ص) از رخوت خارج می شود

مشهد ـ مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: پیامبر اکرم (ص) جامعه اسلامی را تبدیل به فضای محبت و همکاری کرد پس با عمل به سیره پیامبر می توان جامعه اسلامی را از رخوت خارج کرد.

به گزارش خبرگزاری ناظم، اختتامیه مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم و تجلیل از سه نفر از افتخارآفرینان استان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور معاون مدیریت و هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی و مسئولین استانی شامگاه یکشنبه در مهدیه امام خامنه ای (مدظله العالی) مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد احمدزاده در این مراسم در خصوص ویژگی‌های پیامبر اعظم (ص) اظهار کرد: رسول اکرم (ص) تجسمی کامل از قرآن و نمونه کاملی است که خداوند موجودی را کامل‌تر از او نیافریده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: پیامبر (ص) فضای بی‌تفاوت جامعه اسلامی را به فضای محبت و همکاری تبدیل کرد و ما نیز با استفاده از سیره و روش پیامبر (ص) می‌توانیم جامعه اسلامی را از رخوت خارج کنیم و موجب اتحاد امت اسلامی شویم.

حجت‌الاسلام جمال ایزدی نیز در این مراسم با بیان این‌که چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف با ثبت نام سه هزار نفر در خراسان رضوی برگزار شد، گفت: این مسابقات در ۹ رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل، ۲۰، ۱۰ و ۵ جز، اذان، دعاخوانی، تفسیر، هم‌خوانی و هم‌سرایی برگزار شد.

وی ادامه داد: از مسابقات شهرستانی ۷۰ نفر به مرحله استانی راه یافتند و در مرحله استانی ۳۴ نفر به مرحله نیمه‌نهایی کشوری راه پیدا کرده‌اند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اضافه کرد: در سال گذشته سه نفر از نخبگان قرآنی استان در مسابقات بین‌المللی افتخار آفریدند، رضا گلشاهی رتبه اول رشته حفظ کل در سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی، احسان محمدی رتبه اول رشته قرائت ترتیل مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی و علیرضا بیژنی رتبه اول قرائت تحقیق مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور بنگلادش که از آنان تجلیل می‌شود.

گفتنی است در مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در بخش برادران در رشته حفظ کل محمد خاکپور و داود خلوصی از مشهد و حسام فیوضی از تربت حیدریه مقام اول تا سوم را کسب کرده‌اند، در رشته حفظ ۲۰ جز سعید قره‌داشی، حسن حسین زاده، سیدحمیدرضا جاوید شفیعی از مشهد رتبه اول تا سوم را کسب کرده‌اند.

در رشته حفظ ۱۰ جز، سیدمهدی سجادی، محمد کمالی رستگار و حسن‌علی احمدی مقدم از مشهد رتبه اول تا سوم را کسب کردند، در رشته حفظ ۵ جز محمد تفضلی‌نژاد از مشهد، مصطفی سلیمان‌پور از تایباد و حسن محمدزاده از مشهد و در رشته قرائت تحقیق هادی اسفیدانی مشهد و حمید حق‌طلب از مشهد و پیمان کاظمی از کاشمر رتبه‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در رشته قرائت ترتیل سیدحامد حسینی از مشهد، علی ابراهیمی از سبزوار و سلمان حصاری از نیشابور و در رشته اذان، حسین اسدیان از تربت حیدریه، بهروز ساعد از مشهد و محمد آزادیان از تربت حیدریه رتبه‌های اول تا سوم را کسب کرده‌اند.

در بخش خواهران نیز در رشته حفظ کل رؤیا فضایلی و سیده سمانه محروقی از مشهد و مریم پورواعظیان شرقی از نیشابور و در رشته حفظ ۲۰ جز، علیه مهدوی‌نیا و فاطمه دروگر از مشهد و مریم محمودآبادی از نیشابور رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته حفظ ۱۰ جز ء زهره عشقی، حکیمه بالال و مهدیه ظریفیان طاهری از مشهد و در رشته حفظ ۵ جز، الهه سرافرازی از تربت جام، مرضیه عباسی و زهرا اصغری از مشهد رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته قرائت تحقیق فاطمه زهرا ندافی از گناباد، مرضیه میرزایی پور و آمنه محمدی شادان از مشهد و در رشته قرائت ترتیل سیده معصومه حسینی آقا ملکی از مشهد، نسرین جوان‌بخت دیزاوندی از قوچان و سمیه خاتمی‌نسب از نیشابور رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا