آموزش و پرورش

تحصیل بیش از ۵۴۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی در ایران

شیراز - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی گذشته ۵۴۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس ایران مشغول به تحصیل بوده‌اند که یقینا امسال این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش ناظم نیوز، علیرضا کمرئی در آئین کلنگ زنی آموزشگاه ویژه اتباع خارجه در شهر مرودشت از توابع استان فارس گفت: جمهوری اسلامی ایران از اوایل انقلاب سابقه خوبی در توجه به اتباع داشته است و این کشور پناهگاه خوبی برای کسانی بوده که شرایط زندگی در کشور خود را نداشته‌اند.

وی تصریح کرد: رسالت انسانی و اخلاقی همه ما است که هرگاه انسانی نیاز به کمک داشته باشد با تمام توان خود و با همکاری سازمان ملل به آنها کمک کنیم.

کمرئی گفت: وزارت آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای به ساخت مدارس برای اتباع افغانستانی دارد و در این زمینه رویکردی سرعتی داشته است.

وی افزود: یک هویت مشترک بین ما و افغانستانی‌ها وجود دارد که دین و تاریخ مشترک ما پیوند عمیقی را بین دو کشور ایجاد کرده است.

رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید ویژه بر تحت پوشش تحصیلی قرار دادن اتباع خارجی داشته‌اند و این باعث شد این دانش آموزان بدون هیچ فاصله‌ای با دانش آموزان ایرانی از امکانات و خدمات آموزشی برخوردار شوند.

کمرئی گفت: اتباع افغانستانی با تأثر از شرایط کشورشان رشد داشته‌اند که باید برنامه‌های ویژه‌ای برای آنان تدارک دید.

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: در ارائه فرصت‌های یادگیری به دانش آموزان افغانستانی بسیار خوب عمل کرده‌ایم و آنها در کنار دانش آموزان ایرانی با یک نگاه واحد رشد و پرورش پیدا کرده‌اند.

به گزارش ناظم نیوز، آموزشگاه ویژه اتباع خارجی شهرستان مرودشت در زیر بنایی به مساحت یک هزار و ۶۷۵ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال از محل مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس احداث می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا