گردشگری

افزایش هزینه تورهای تفریحی به بهانه تعیلات مکرر در بهمن ماه!

ناظم نیوز: تعطیلات بهمن ماه بهانه‌ای شده تا بسیاری از تورلیدرها هزینه‌های سفر خود را افزایش دهند.

به گزارش ناظم نیوز، در تقویم بهمن ماه ۱۴۰۱ سه هفته پشت سرهم روزهای شنبه تعطیل است تا به روزهای آخر هفته گره بخورد، وقتی تعطیلی سه روزه، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه تمام نشده است، هم‎وطنان باید خود را برای تعطیلی ۲۰، ۲۱ و ۲۲ بهمن‌ماه آماده کنند تا بعد از آن تعطیلات ۲۷، ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه شروع شود. تعطیلاتی که می‌تواند برنامه مناسبی برای سفرهای داخلی و خارجی باشد؛ همه چیز آماده است، اما این اعداد و ارقام هزینه‌های تورهای گردشگری است که همه چیز را خراب می‌‎کند. تور گردشگری به چابهار و جزیره کیش با هواپیما به اندازه هزینه تورهای خارج از کشور است. اگر هزینه تور چابهار در یک هفته، ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد، هزینه تور استانبول هم تقریبا همین عدد می‌شود.
حالا بسیاری از افراد خود را برای تعطیلات آخر هفته بهمن‌ماه آماده می‌کنند، تعطیلاتی که متنوع است و می‌تواند بسیاری از افراد را با سلیقه‌های متنوع راضی کند، هم افرادی که مذهبی‌اند می‌توانند بسته به مناسبات مذهبی، در شهرهای مذهبی حاضر شوند و هم افرادی که می‌خواهند از سرما فرار کنند و خود را به شهرهای گرم برسانند؛ برای افرادی که قصد سفر خارجی دارند هم گزینه‌هایی وجود دارد؛ گزینه‌هایی که همگی از افزایش قیمت در تعطیلات بهمن‌ماه خبر می‌دهد.
سفر مذهبی، ماه مذهبی
دو مناسبت از سه مناسبت بهمن ماه، به‌دلیل مناسبت‎‌های مذهبی تعطیل‌اند. ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳ رجب و روز پدر است و ۲۹ بهمن، ۲۷ رجب و مبعث پیامبر (ص) است و همه این‌ها می‌تواند بهانه‌های خوبی برای حضور در یک شهر مذهبی و به دست آوردن آرامش در حرم باشد. به همین دلیل است که بساط سفر به شهرهای مذهبی در این مناسبات داغ است. هزینه‌های سفر به شهرهای مذهبی اما هوش از سر می‌برد. سفر زمینی و با اتوبوس به کربلا در تعطیلات بهمن‌ماه به مدت ۴ روز، از ۵ میلیون تومان شروع می‌شود و حتی تا ۶ میلیون تومان هم هزینه دارد. سفر هوایی، ۴ روزه به کربلا اما گران‌تر است؛ پایین‌ترین هزینه برای تور کربلا به صورت هوایی، ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۱۲ میلیون است و بسته به تعداد روزها و هتل اقامت تا ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هم می‌‎رسد.
به‌همین دلیل است که سفر به شهر مشهد مقدس به صرفه‌تر به نظر می‌‎رسد، مخصوصا این که در بهمن‌ماه، از تعداد زائرانی که به مشهد سفر می‌کنند، کم‌تر می‌شود؛ هزینه تور زمینی به مشهد، متنوع است و بسته به زمان اقامت، از سه روز اقامت تا ۵ روز اقامت تغییر می‌‎کند؛ سفر با اتوبوس و اقامت سه روزه در یک هتل متوسط در مشهد، از یک میلیون و ۸۰۰ تومان شروع می‌شود و حتی تا ۲ میلیون تومان هزینه دارد.
هزینه تور مشهد با قطار هم از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان هزینه دارد. تور مشهد با هواپیما، با اقامت سه روزه و در یک هتل متوسط و به صرفه، ۳ میلیون و پانصد هزار تومان تا ۵ میلیون تومان هزینه دارد. بسته به مدت زمان اقامت و هتل انتخابی، هزینه تورها تا ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم افزایش پیدا می‌کند.
سفر به شهرهای گرم در دل زمستان
لذت‎بخش است، در دل سرما، از شهری که دست سفید برف روی سر آن کشیده شده و سرما بیداد می‌کند، به شهری سفر کنیم که در زمستان تابستان است؛ درست شبیه به آب‌وهوای شهر چابهار و جزیره‌‎های کیش و قشم که اتفاقا فصل‌های سرد سال بهترین زمان برای سفر به آن‌جاست؛ بنابراین تورهای زمستانی این شهرها، درست مانند آب‌وهوایش داغ‌ داغ است.
هزینه تور چابهار در تعطیلات بهمن‌ماه با اتوبوس و برای سه تا چها روز، بسته به هتلی که انتخاب می‌شود، از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۵ میلیون تومان هزینه دارد. هزینه تور هوایی، چابهار، سه تا چهار روز، از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان هزینه دارد. در صورتی که فردی بخواهد، ۵ تا ۶ روز در چابهار اقامت داشته باشد و با هواپیما سفر کند، باید ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۱ میلیون تومان هزینه کند.
تور سفر به جزیره کیش در تعطیلات بهمن‌ماه خیلی طرفدار دارد و هزینه آن در مدت زمان سه روز، بسته به شرکت هواپیمایی و هتل انتخابی، از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه دارد.
هزینه تور قشم در تعطیلات بهمن‌ماه به نسبت روزهای دیگر گران‎تر است؛ در روزهای غیرتعطیل، هزینه تور قشم، سه روزه، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و در تعطیلات بهمن‌ماه، سه روز، از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شروع و بسته به هتل انتخابی تا ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد. هزینه تور قشم با قطار در روزهای دیگر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است اما در تعطیلات بهمن‌ماه افزایش و به ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‎رسد.
تعطیلات ایرانی، تور خارجی
در هر فصلی از سال، تورهای خارجی، طرفداران خودش را دارد؛ حالا اما تعطیلات بهمن‌ماه بهانه‌ای شده است برای سفر به کشورهای خارج از کشور. هزینه تور استانبول به صورت زمینی از ۵ میلیون تومان تا ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. هزینه تور استانبول هوایی ۳ روزه، بسته به هتل انتخابی، از ۶ میلیون تومان شروع و تا ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد. تور شهر وان به صورت زمینی اما از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان هزینه دارد.
سفر به دبی در فصل سرد سال می‌تواند گزینه مناسبی باشد. هزینه تور دبی سه روز، از ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا