استانها

افزایش سراسری قیمت مرغ/ کمبودی در گیلان نداریم

رشت- معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به تولید حدود ۵۵۰ تُن مرغ و مصرف روزانه ۲۶۰ تُن در استان، گفت: افزایش قیمت مرغ سراسری بوده و ما در گیلان کمبودی نداریم.

میر حجت علی اکبر نژاد در گفتگو با خبرنگار ناظم نیوز با اشاره به اینکه با توجه به جوجه ریزی خوب انجام شده در شهریور ماه امسال کمبودی در زمینه مرغ در استان گیلان نداریم، اظهار کرد: بر اساس گزارش کشتارگاه‌ها روزانه ۵۰۰ تا ۵۵۰ تن مرغ آماده طبخ وارد بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان مصرف روزانه مرغ در استان گیلان حدود ۲۵۰ تا ۲۶۰ تن است، گفت: مازاد تولید در گیلان به استان‌های البرز و تهران ارسال می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به افزایش قیمت مرغ در بازار، اضافه کرد: با توجه به اعلام صدا و سیما مبنی بر افزایش قیمت مرغ به ۳۱ هزار تومان مرغداری‌های استان گیلان نیز این قیمت را مد نظر قرار داده اند.

وی با بیان اینکه بر همین اساس مرغ با قیمت ۲۹ هزار تومان به عمده فروشی‌ها و با قیمت مصرفی ۳۱ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود، تأکید کرد: تمام نهاده‌های مورد نیاز مرغداران نیز در سامانه بازارگاه ثبت و به دست آنها می‌رسد.

علی اکبر نژاد با اشاره به اینکه بر اساس آمارها تا دو آینده کمبودی در زمینه مرغ در استان گیلان نداریم، گفت: استان گیلان دارای ۸۶۰ مرغداری گوشتی با ظرفیت تولید سالانه ۲۱ میلیون قطعه مرغ است.

وی با بیان اینکه روزانه ۵۰۰ تا ۵۵۰ تن مرغ در این استان تولید می‌شود، افزود: در طول ماه مرغداری‌های استان گیلان ۱۵ تا ۱۶ هزار تن مرغ تولید و وارد بازار می‌کنند که این نشان دهنده عدم مشکل و کمبود در زمینه تولید و عرضه است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر افزایش قیمت مرغ بر اساس اعلام سراسری بوده است، اضافه کرد: هر قیمتی که به صورت سراسری اعلام شود از سوی مرغداران گیلان رعایت خواهد شد.

وی با اشاره به نظارت و بازرسی از روند تولید، توزیع و عرضه مرغ با همکاری سازمان صمت و سایر دستگاه‌های دخیل، گفت: تلاش می‌شود تا گرانی فروشی در سطح شهر انجام نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا