استانها

۹۴ راه روستایی در آذربایجان غربی مسدود شد

ارومیه – مدیرکل راهداری آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر بر اثر بارش سنگین برف راه ارتباطی ۹۴ روستای استان مسدود است.

ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگار ناظم نیوز در خصوص آخرین وضعیت راه‌های استان در پی بارش برف افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده تا کنون راه روستایی ۹۴ روستا در سطح استان شامل، شهرستان تکاب ۵ راه روستایی شهرستان پیرانشهر ۱۵ راه روستایی، چالدران ۲۰ محور روستایی، شهرستان خوی ۱۰ محور روستایی، شهرستان سلماس ۴۰ محور روستایی و شهرستان مهاباد ۴ محور روستایی مسدود است.

وی با بیان اینکه تلاش شبانه روزی راهداران برای برف روبی و نمک پاشی تمام محورهای برفگیر و بازگشایی محورهای روستایی مسدودی استان ادامه دارد، افزود: راهداران راهدارخانه ۱۴ شهید بخش سیلوانای شهرستان ارومیه نیز دیشب و بامداد امروز با باز گشایی روستای قرایی این بخش توانستند به یک خانم باردار جهت امداد رسانی کمک کنند.

شکری گفت: بر اساس گزارشات رسیده از راهداران آخرین وضعیت راه‌های استان تا این لحظه بارش در کلیه شهرستان‌ها و راه‌های استان به صورت خفیف، محور تمرچین کولاک، بارش شدید در حوزه پیرانشهر، نقده، مهاباد، اشنویه و سردشت و کولاک در محور روستایی آق اطاق شهرستان تکاب را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: کلیه راه‌های اصلی و فرعی باز و تردد برقرار است و توصیه اکید می‌شود از ترددهای های غیر ضرور در محورهای برف گیر خودداری شود و در صورت لزوم به تردد حتماً وسایل ایمنی، خوراک، پوشاک گرم و در محورهای کوهستانی به علت کولاک همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی تاکید کرد: قبل از سفر از طریق شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل ون قل جاده‌ای استان آذربایجان غربی حتماً از وضعیت محورها و شرایط جوی با خبر شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا