جامعه

۶۰ درصد ماموریت های هلال احمر مربوط به حوادث ترافیکی است

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: طبق ارزیابی های انجام شده از روز اول فروردین ماه سال جاری تا روز ۱۶ آذر ماه، ۶۰ درصد ماموریت های امدادی در حوزه حوادث جاده ای بوده است.

به گزارش ناظم نیوز، مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص تنوع ماموریت های جمعیت هلال احمر در سال ۱۴۰۰ گفت: طبق ارزیابی های انجام شده از روز اول فروردین ماه سال جاری تا روز ۱۶ آذرماه، ۶۰ درصد ماموریت ها در حوزه حوادث جاده ای، ۱۳ درصد در خصوص مراجعات حضوری شهروندان، ۹.۵ درصد مربوط به حوادث شهری، ۹ درصد مربوط به حوادث کوهستان، ۳ درصد در ارتباط با حوادث جوی، ۲ درصد در ارتباط با حوادث کارگاهی و صنعتی، ۲ درصد در خصوص حوادث ساحلی، ۱ درصد در حوزه حوادث متاثر از آتش سوزی جنگل ها و مراتع و ۰.۵ درصد حوادث مربوط به زمین لرزه ها بوده است.

وی افزود: در همین مدت ۱۲ هزار و ۷۸۰ ماموریت ترافیکی در محورهای برون شهری توسط نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر انجام که در این ماموریت ها ۸ هزار و ۳ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۲ هزار و ۵۰۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۷۸۹ مصدوم طی ۳ هزار و ۴۲۰ مورد عملیات نجات فنی از خودروهای آسیب دیده رهاسازی شدند که از نظر تعداد ماموریت نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ شاهد رشد ۱۱.۵ درصدی و از نظر تعداد عملیات نجات فنی شاهد رشد ۵ درصدی هستیم.

ولی پور با اشاره به حادثه خیزترین محورهای کشور ادامه داد: بیشترین ماموریت جاده ای و ترافیکی در استان اصفهان با ۱۱۵۳ مورد که شامل ۹ درصد از کل ماموریت های ترافیکی کشور است، انجام شد. پس از آن در استان مازندران ۹۳۵ مورد عملیات شامل ۷.۳ درصد از کل ماموریت های ترافیکی و در استان گلستان ۹۱۰ مورد عملیات، شامل ۷.۱ درصد از کل ماموریت های ترافیکی صورت گرفت، که این استان ها در رده های بعدی قرار دارند.

وی تصریح کرد: ۲۰ درصد از کل ماموریت های ترافیکی در محورهای ۳ استان شمالی گلستان، گیلان و مازندران انجام شده که معادل ۲ هزار و ۵۸۱ مورد ماموریت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا