اقتصادیتجارت

همکاری شرکت ملی مس و گروه مپنا در زمینه بومی‌سازی ماشین‌آلات صنعت مس و ساخت نیروگاه

ناظم نیوز : مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از برنامه این شرکت برای همکاری با گروه مپنا به منظور بومی‌سازی ماشین‌آلات مورد نیاز در صنعت مس و ساخت نیروگاه انرژی‌های تجدید پذیر در مجتمع‌های تولیدی خبر داد.

به نقل از مس پرس، دکتر مدرس خیابانی در نشست مشترک با محمد اولیاء مدیرعامل گروه صنعتی مپنا و جمعی از معاونین این مجموعه، با اشاره به ظرفیت‌های دو شرکت ملی مس و مپنا اظهار کرد: ما می‌توانیم از دانش فنی و تجربه گروه مپنا در زمینه‌های مختلفی مانند بومی‌سازی دامپ‌تراک، حمل و نقل ریلی، انرژی‌های تجدیدپذیر (خورشیدی و بادی) و احداث نیروگاه در مجتمع‌های تولیدی استفاده کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام گرفته برای احداث نیروگاه در سه مجتمع تولیدی مس سرچشمه، شهر بابک و سونگون تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و جانمایی های صورت گرفته، احداث نیروگاه در این مجتمع‌ها به عنوان یک اولویت در دستورکار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: تکمیل این طرح‌های زیرساختی، علاوه بر افزایش تولید برق مورد نیاز در استان‌های محل فعالیت، در زمان پیک مصرف خانگی برق مانع از توقف خطوط تولید شده و امکان جذب نیروهای متخصص و تحصیل‌کرده را نیز فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جایگزینی معدن به جای نفت، در تلاشیم با همدلی و همکاری نیروهای متخصص، زیرساخت‌های لازم را برای تحقق این امر فراهم کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی مپنا هم در ادامه این نشست با استقبال از همکاری مپنا و شرکت ملی صنایع مس ایران، گفت: مپنا با توسعه دانش، فناوری و نیروی انسانی متخصص، آمادگی دارد تا در زمینه‌های مختلف از جمله بهره‌برداری کامل و نگهداری نیروگاه‌ها، تأمین تجهیزات و ارائه راه‌حل‌های خلاقانه، شرکت ملی مس را در راه‌اندازی طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای یاری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا