اقتصادی

میانگین نرخ دلار در بازار متشکل ارزی ۲۶ هزارو ۷۲۶ تومان اعلام شد

مدیر کل ارتباطات بازار متشکل ارز ایران نرخ میانگین وزنی دلار در معاملات امروز این بازار را ۲۶ هزار و ۲۷۶ تومان اعلام کرد.

مهدی گوهررستمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی مهر گفت: در جلسه معاملاتی امروز، معاملات نماد دلار کار خود را با نرخ ۲۶ هزار و ۳۷۵ تومان آغاز کرد و در پایان ساعت معاملات به نرخ ۲۶ هزار و ۲۳۱ تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی ۲۶ هزار و ۲۷۶ تومان به ازای هر دلار را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول و تحلیلگر اقتصادی اضافه کرد: در جلسه معاملاتی دوشنبه، نماد معاملاتی یورو کار خود را با نرخ ۳۱ هزار و ۶۹ تومان شروع کرد و در پایان جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم ۳۱ هزار و ۴۴۷ تومان رسید. به این ترتیب اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار، نرخ میانگین وزنی ۳۱ هزار و ۳۰۴ تومان را ثبت کرد.

گوهررستمی ادامه داد: حجم معاملات اسکناس دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز دوشنبه (بیست و نهم شهریورماه) ۸ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۳۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد معاملاتی یورو ۳۵۶ هزار و ۸۰۰ یورو بود.

به گفته این کارشناس اقتصادی، دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم ۲۶ هزار و ۲۱۸ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۶ هزار و ۳۹۵ تومان معامله شد. همچنین هر یورو در پایین‌ترین نرخ خود به قیمت ۳۱ هزار و ۶۹ تومان و در بالاترین نرخ به قیمت ۳۱ هزار و ۵۴۰ تومان معامله شد.

مهدی گوهررستمی در پایان تصریح کرد: بررسی معاملات انجام شده در جلسه معاملاتی دوشنبه (بیست و نهم شهریورماه) بیانگر آن است که نرخ میانگین وزنی روزانه دلار ۰.۴۴ درصد کاهش و نرخ میانگین وزنی اسکناس یورو ۰.۶۷ درصد افزایش را نسبت به روز معاملاتی قبل نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا