تجارت

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با خانواده فرشته طائرپور دیدار کرد

سیدمجید پوراحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با خانواده زنده یاد فرشته طائرپور سینماگر پیشکسوت دیدار و ابراز همدردی کرد.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر روز چهارشنبه ۷ مهر با خانواده زنده یاد فرشته طائرپور سینماگر پیشکسوت دیدار و ابراز همدردی کرد.

در این دیدار که با حضور غزل شاکری فرزند و منوچهر شاهسواری همسر این هنرمند پیشکسوت در صندوق اعتباری هنر برگزار شد، پوراحمدی با گرامیداشت یاد و خاطره این سینماگر گرانقدر گفت: زنده‌یاد طائرپور از هنرمندان شریف، پرتلاش و خستگی ناپذیری بود که همواره دغدغه دفاع از حقوق اهالی سینما را داشت. مطمئناً فقدان این هنرمند دلسوز و مدافع پرتلاش، ضربه‌ای سنگین بر پیکره سینمای ایران بود.

رییس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر عنوان کرد: زنده‌یاد طائرپور در حوزه سینمای کودک و نوجوان، سینمای اجتماعی و فعالیت‌های صنفی اقدامات شایانی را انجام داد که دستاوردهای ایشان می‌تواند الگویی برای نسل جوان سینماگر کشور باشد. گردآوری خاطرات و تجربیات زنده یاد طائرپور اقدام مهمی است که از سوی خانواده ایشان می‌تواند پیگیری شود.

پوراحمدی با ابراز تأسف از درگذشت چهره‌های فرهنگی و هنری در دوران شیوع کرونا گفت: زنده یاد طائرپور تا آخرین روزهای زندگی برای واکسیناسیون هنرمندان تلاش کرد. امیدوارم با تکمیل چرخه واکسیناسیون دیگر شاهد از دست دادن هموطنان در اثر این بیماری نباشیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره پیگیری دغدغه‌های صنفی این هنرمند قول مساعد داد و عنوان کرد: صندوق اعتباری هنر در کنار صنوف فرهنگی و هنری پیگیر پیشنهادات و نقطه نظرات آنهاست.

فرشته طائرپور تهیه کننده و از فیلم‌نامه نویسان سینمای ایران صبح ۲۶ مردادماه، به دلیل ابتلا به کرونا در سن ۶۹ سالگی از دنیا رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا