اقتصادی

سفر رئیس جمهوری، منشأ خیر برای کارگران معدن طبس شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: پیرو سفر رئیس جمهور به استان و حضور در جمع کارگران معدن طبس، پس از شنیدن گلایه‌ها و مشکلات آنان، دستور پیگیری موضوعات را صادر کرد.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، غلامرضا اشرفی در این خصوص گفت: پس از سفر رئیس جمهوری، به دستور وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی، تیمی متشکل از معاون روابط کار، مدیر کل بازرسی کار، مدیر کل روابط کار و جبران خدمت و مدیر کل نام نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی برای پیگیری دستور رئیس جمهوری به شهرستان طبس اعزام شدند.

وی افزود: در این سفر از محل اقامت و زندگی کارگران در کارگاه بازدید به عمل آمد و در کوتاه‌ترین فاصله امکانات مورد نیاز کارگران به آنان تحویل شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تصریح کرد: در حاشیه این بازدیدها، معاون روابط کار با حضور در معدن زغال سنگ معدنجو، ضایعه درگذشت مرحوم علی مرادی از کارکنان فقید این معدن را به مدیریت و همکاران وی در این مجموعه معدنی تسلیت گفت و بر بالا بردن ضریب ایمنی معادن زغال سنگ و رعایت کامل ضوابط ایمنی به منظور کاهش حوادث احتمالی و پیشگیری از حوادث تلخ و ناگوار در میان کارگران تاکید کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: در ادامه سفر معاون روابط کار به شهرستان طبس جلسه جمع بندی و رفع مشکلات حوزه کارگری و پیمانکاری معادن زغال سنگ، در سالن اجتماعات معدن پروده طبس برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات رفاهی، بیمه‌ای و بهداشتی کارگران، ارائه و جهت اجرا ابلاغ شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی این سفر را منشأ خیر برای کارگران استان به ویژه کارگران معادن دانست و اقداماتی از این دست را در راستای افزایش روحیه و امید و انگیزه کارگران مؤثر ارزیابی کرد که موجب تقویت سرمایه‌های اجتماعی در میان اقشار مختلف جامعه خواهد شد.

اشرفی بیان کرد: امکانات رفاهی شامل تختخواب، پتو و ملحفه در اختیار کارگران قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ۳ واحد از ساختمان‌هایی که قابل استفاده نبوده تخریب شد و کار مرمت و بازسازی واحدهای کارگری بلافاصله شروع و نظارت در این زمینه انجام می‌شود.

وی گفت: در زمینه تفاوت میزان حقوق و مزایای دریافتی و محاسبه ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور با نظارت تأمین اجتماعی استان در حال انجام است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پیگیری احداث پایگاه امداد و نجات در منطقه پروده از طریق وزارت صمت نیز در دست اقدام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا