اقتصادی

رکورد بارگیری در بندرامام شکسته شد / رشد ۲۲ درصدی ورود کالا

اهواز - رئیس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی از شکسته شدن رکورد بارگیری تخلیه کالا در این بندر در شهریورماه خبر داد.

به گزارش ناظم نیوز، محمودحسین زاده پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از مجتمع بندری امام خمینی اظهار کرد: بخش عمده کالاهای اساسی کشور هم اکنون از طریق بندرامام خمینی وارد کشور می‌شود و از ابتدای سال تاکنون هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی با استفاده از ۱۵۰ کشتی اقیانوس پیما وارد این بندر شده است.

محمودحسین زاده با اشاره به اینکه رکورد بارگیری روزانه در شهریورماه امسال در این بندر شکسته شد، بیان کرد: در این مدت روزانه ۷۲ هزار تن کالای اساسی از طریق بندرامام خمینی وارد کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان ورود کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۲ درصدی از خود نشان می‌دهد، بیان کرد: در این مدت حدود هشت میلیون و ۳۰۰ هزارتن از این کالاها به نقاط مختلف کشور ارسال شده است.

حسین زاده گفت: همچنین هم اکنون دو میلیون و ۹۰۰ تن کالای اسای در انبارهای بندرامام خمینی به منظور ترخیص و ارسال به سایر نقاط کشور موجود است که این رقم نسبت به مدت سال قبل رشدی ۴۰ درصدی داشته است.

رئیس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی هم اکنون که در حال صحبت هستیم ۱۲ کشتی اقیانوس پیما در حال تخلیه بار در بندر هستند، بیان کرد: حدود ۳۲ فروند کشتی در لنگرگاه روزانه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن کالا تخلیه می‌کنند و این میزان هم بارگیری انجام‌می‌شود که در این خصوص مشکلی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا