اقتصادی

روزانه ۲۰۰اتوبوس برای بازگرداندن زائران به مرز مهران اعزام می شود

تهران- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران از اعزام روزانه ۲۰۰اتوبوس برای بازگرداندن زائران اربعین حسینی به مرز مهران خبر داد و گفت: این اعزام تا زمان وجود مسافر تداوم خواهد داشت.

حیدر نوروزی در گفتگو با ناظم نیوز اظهار داشت: یک تیم ویژه حمل و نقل ویژه اربعین به مرز مهران اعزام شده است و بر اساس تشخیص این تیم اتوبوس‌های مورد نیاز به این مرز اعزام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در روز جاری در عراق گفت: روزانه ۲۰۰ اتوبوس به مرز مهران اعزام می‌شود و این اعزام با توجه به اعلام نیاز در مرز خواهد بود، که این اتوبوس‌ها وظیفه انتقال مسافران از مرز مهران به مقصد استان تهران را بر عهده دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران در پاسخ به این سوال ناظم نیوز که «تا چه زمانی این اعزام روزانه ۲۰۰ اتوبوس برای انتقال مسافران به استان تهران ادامه خواهد داشت؟» گفت: در حال حاضر هیچ کمبود اتوبوسی نداریم و اعزام اتوبوس نیز تا هر زمان که مسافری در مرز مهران باشد تداوم خواهد داشت.

وی استان تهران را پل ارتباطی بسیاری از استان‌های دیگر کشور دانست و گفت: بسیاری از زائران عزیز اربعین پس از ورود به کشور به استان تهران می آیند و از طریق پایانه‌های تهران به استان‌های شمالی و یا شرقی مقصد خود حرکت می‌کنند.

نوروزی در پاسخ به سوال ناظم نیوز در خصوص چگونگی نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در انتقال مسافران اربعین گفت: شرط اعزام زائر اربعین در کشور تزریق دو دُز واکسن کرونا بوده است و مسئولیت نظارت بر رعایت پروتکل‌ها نیز بر عهده همکاران در استان ایلام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا