آموزش و پرورش

حق‌التدریس معلمان از این پس ماهیانه پرداخت می‌شود

اصفهان- وزیر آموزش و پرورش در جمع شماری از فرهنگیان اصفهان گفت: حق‌التدریس معلمان از این پس ماهیانه پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ناظم نیوز، یوسف نوری شامگاه سه‌شنبه در نشست صمیمی با شماری از فرهنگیان استان اصفهان، با بیان اینکه حق‌التدریس‌ها لز این پس ماهیانه پرداخت می‌شود، اظهار داشت: دولت به دنبال این است که همسان سازی حقوق اجرا شود.

وی به تلاش برای اجرای قانون رتبه بندی معلمان، امور بیمه‌ای و رفاهی این قشر اشاره کرد و افزود: باید احساس مسئولیت باشد اما کارها به تدریج پیش می‌رود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای ترمیم دوره کرونا در وضعیت آموزشی دانش آموزان باید اقداماتی اجرا شود، گفت: همچنین تغذیه دانش آموزان مناطق محروم از پاییز امسال اجرا خواهد شد.

وی آموزش ضمن خدمت را فقط برای مدرک گرفتن دانست و گفت: آموزش و پرورش تاریک نیست زیرا معلمان آتش به اختیار دارد و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند معلمان شما منتظر نمانید، کار کنید؛ معلمان ما باید از این سخن الگو بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مدارس معلم تعیین کننده است، افزود: مادامی که در مدارس معلم داشته باشیم، مشکلی نخواهیم داشت.

نوری با بیان اینکه برای ۶ مدرسه استثنایی در ۶ ماه گذشته قرارداد منعقد شده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در سفرهای استانی رئیس جمهوری برای آموزش و پرورش تصویب شده و بودجه عمومی ما ۹ درصد بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تاکنون برای آزادسازی ۲۱۰۰ فضای ورزشی مدرسه‌ای پول به حساب ادارات واریز کردیم، ابراز داشت: فرونشست زمین به دلیل برداشت‌های بی رویه از منابع آب زیرزمینی ما را در استان‌هایی مانند اصفهان، فارس، تهران- پاکدشت دچار گرفتاری کرده و مدارس در اسلامشهر نیز درگیر فرونشست است.

به گزارش خبرنگار ناظم نیوز، نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با شماری از فرهنگیان استان اصفهان شامگاه سه شنبه برگزار شد و نمایندگان معلمان دغدغه‌ها و خواسته‌های خود را مطرح کردند. سرعت بخشیدن به اجرای قانون رتبه بندی فرهنگیان، همسان سازی حقوق، بیمه و امور رفاهی بازنشستگان، موضوع آموزش در پساکرونا، حفظ کرامت انسانی معلمان، نوسازی مدارس، تکراری بودن محتوای آموزشی و بی انگیزگی معلمان و دانش آموزان، ساماندهی ثبت نام‌ها و تبدیل وضعیت خرید خدماتی‌ها از جمله مسائلی بود که نمایندگان فرهنگیان استان اصفهان در این نشست ۲ ساعته مطرح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا