فوتبال،فوتسالورزش

جلالی: تنها پوئن مثبت الهلال امتیاز میزبانی است!

کارشناس فوتبال در مورد دیدار پیش روی پرسپولیس مقابل الهلال و لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرد.

به گزارش ناظم نیوز، مجید جلالی در خصوص دیدارهای نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا و صعود پرسپولیس اظهار داشت: از دیدارهای انجام شده مدتی گذشته و اگر بخواهیم بررسی کنیم با دید بهتری می‌توانیم دلایل این موضوع را بسنجیم ولی هرچه هست پرسپولیس راهی مرحله بعد شد و دو تیم دیگر به هر جهت حذف شدند. اینکه در این مرحله تنها یک نماینده داریم هم در نوع خودش جای بحث و بررسی دارد و می‌توانستیم با تیم‌های بیشتری در یک چهارم نهایی حاضر باشیم.
وی در مورد دیدار پرسپولیس مقابل الهلال گفت: هنوز فرصت زیادی تا این بازی مانده است و از طرفی نه پرسپولیس و نه الهلال را نمی‌توانیم با چیزهایی که در مرحله قبلی از آنها دیدیم در بازی پیش رو بسنجیم. الهلال مقابل استقلال نوعی بازی را به نمایش گذاشت که با توجه به سبک بازی استقلال آنها هوشیارانه عمل کردند و به دنبال استفاده از تک موقعیت‌ها برای رسیدن به دروازه بودند که موفق هم شدند. این نوع بازی با توجه به سبک بازی استقلال کار آنها را تا حدی برای به گل رسیدن آسان می‌کرد ولی این مدل بازی مقابل پرسپولیس بعید می‌دانم جواب دهد.
کارشناس فوتبال ادامه داد: پرسپولیس با سیستم دفاعی خاص خودش بازی می‌کند که از استقلال متفاوت است و فضای زیادی در اختیار حریف قرار نمی‌دهد و اگر الهلال بخواهد با همان شمایل بازی با استقلال به مصاف پرسپولیس برود به نظرم تیم پرسپولیس شانس خیلی زیادی برای برتری در این بازی دارد. از سوی دیگر پرسپولیس به واسطه نتایج چند سال اخیرش در آسیا شرایط روحی و انگیزشی بالایی دارد و این هم یک پوئن مثبت برای آنهاست و دیگر اینکه تغییرات پرسپولیس زیاد نبوده و همین به انسجام تیمی کمک می‌کند. شاید تنها پوئن مثبت الهلال در این بازی استفاده از امتیاز میزبانی باشد و اینکه از حضور تماشاگرانش هم بهره می‌برد و باید دید این امتیاز چقدر به کمک آنها می‌آید.
جلالی در مورد مشکلات استقلال و حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا هم گفت: استقلال در چند سال اخیر درگیر یک دشمن یا رقیب درونی است و این بیش از رقیب بیرونی به این تیم ضربه می‌زند. اختلافات داخلی در این تیم آسیب زننده بوده و آنها برای موفقیت باید از این فضا فاصله بگیرند. مدیر استقلال باید این را بپذیرد که همه کاره تیم سرمربی است و نقش اساسی را در امور ایفا می‌کند و دخالت در کار سرمربی در این سال‌ها زیاد دیده شده که اتفاق جالبی نیست.
وی در مورد اینکه استقلال با مجیدی موفق خواهد شد یا نه هم توضیح داد: این سوالی نیست که دوست داشته باشم به آن جواب بدهم. ما از بیرون مشکلات استقلال را می‌بینیم در حالیکه از اتفاقات درونی تیم خبر نداریم. من از تمرینات استقلال و شکل مدیریت و هدایت فرهاد مجیدی خبر ندارم و حتی یک جلسه تمرین او را هم از نزدیک ندیدم و نمی‌توانم در این خصوص نظر بدهم. ولی همانطور که گفتم هر کسی را که به عنوان سرمربی پذیرفتید باید مورد حمایت قرار دهید.
کارشناس فوتبال در مورد وضعیت کنونی تراکتور و اعتراض هواداران این تیم هم گفت: من مدتی در تبریز بودم و با جو فوتبال ایران شهر آشنایی دارم. همان حرفی که در مورد استقلال زدم در مورد تراکتور هم صدق می‌کند و آنها درگیر دشمن و رقیب درونی هستند و باید مشکلشان را با این موضوع برطرف کنند. تراکتور پتانسیل بالایی دارد و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا