راه و مسکن

جزئیات فعالیت اقتصادی ۸ ماهه امسال بنیاد مستضعفان اعلام شد

معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان با اعلام خبر ارزآوری ۵۹۳ میلیون دلاری این نهاد برای کشور از محل صادرات طی ۸ ماهه امسال، جزئیات فعالیت اقتصادی بنیاد را در سال جاری تشریح کرد.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، سید محمد اتابک با اشاره به جزئیاتی از فعالیت شرکت‌های بنیاد در ۸ ماه نخست سال جاری، اظهار کرد: طی ۸ ماهه نخست امسال علی رغم مشکلاتی که در حوزه شیوع کرونا از یک سو، و همچنین قطعی برق صنایع از سوی دیگر تولید را در کشور دچار مشکل کرده بود، خوشبختانه شاخص‌های تولید در شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان اضافه کرد: بر همین اساس میزان تولید در ۸ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه طی این مدت میزان بهره وری در گروه بنیاد نیز ارتقا داشته است افزود: بیشترین سهم از رشد تولید بنیاد در میان هلدینگ های زیرمجموعه مربوط به هلدینگ انرژی با ۳ درصد، صنایع غذایی با ۱.۹ درصد و هلدینگ کاوه پارس با ۱.۳ درصد بوده است.

اتابک در ادامه با اعلام رشد صادرات طی ۸ ماه نخست ۱۴۰۰ در گروه شرکت‌های بنیاد مستضعفان و ارزآوری ۵۹۳ میلیون دلاری این بنیاد برای کشور در این مدت گفت: طی این مدت صادرات محصولات گروه بنیاد به نسبت ۸ ماهه سال ۱۳۹۹، ۶۷ درصد رشد داشته و میزان صادرات بنیاد در این مدت، از برنامه در نظر گرفته به میزان قابل توجهی پیشی گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت، هلدینگ‌های کاوه پارس با ۶۹ درصد، انرژی گستر ۱۶ درصد و پایاسامان با ۷ درصد در زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، بیشترین سهم از صادرات گروه بنیاد را داشته‌اند.

به گفته معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان، در ۸ ماهه امسال ۴۵ محصول صادراتی به بیش از ۴۲ کشور در ۴ قاره آسیا، اروپا، آفریقا و اقیانوسیه صادر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا