تجارت

 تعدد شبكه‌هاي تلويزيون باعث ديده نشدن آثار مي‌شود

در سال‌هاي اخير عدم پرداخت دستمزد و يا حداقل بخشي از دستمزد بازيگران از سوي تهيه‌كنندگان به يك امر عادي تبديل شده است و اكثر بازيگران با اين موضوع كاملا آشنايي دارند و پاي صحبت هركدام از آنها كه بنشينيد بالاخره براي يكبار هم كه شده اين موضوع را تجربه كرده‌اند. اما هستند بازيگراني كه تعداد اين اتفاق برايشان بسيار بيشتر بوده و حالا برايشان كاملا عادي شده است!

ناظم نیوز: رضا فیاضی روز گذشته در گفتگويي پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: بازی من در سریال جزر و مد، به کارگردانی علی عبدالعلی‌زاده به تازگی به پایان رسیده است. قصه این مجموعه متناسب با فضای جنوب کشور بوده و عمده داستان در جنوب کشور می‌گذرد. قصه سریال درباره آدمی با نام لطیف که اصالتا جنوبی و با زن و بچه خود در تهران زندگی می‌کند که در میان داستان سر او را کلاه می‌گذارند و خانه او را می‌گیرند و وی به ناچار به اهواز و به خانه پدری خود بر می‌گردد تا دوباره به زندگی خود سر و سامان بدهد. ژانر این سریال اجتماعی است و خیلی خوب نوشته شده و فکر می‌کنم در اجرا هم خوب از آب درآمده باشد. به نظرم در زمان پخش مردم با این سریال که چهره‌های نام‌آشنایی هم در آن بازی دارند مورد توجه مردم ما قرار بگیرد. به جز سریال جزر و مد، در اسپینجر یا ایران ۱۵۰۰ به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علیرضا کریم‌زاده هم بازی کرده‌ام و همچنین سریال دادزن، به تهیه‌کنندگی محمد شهبازی و کارگردانی سیامک خواجه‌وند را در دست دارم که قرار است پخش آن از رسانه ملی آغاز شود.
رضا فیاضی همچنين با اشاره به مجموعه خوش‌برگ، که از شبکه امید در حال پخش است بیان کرد: یک مجموعه در حال پخش از شبکه امید هم دارم با نام خوش‌برگ، که برنامه‌ای با موضوع معرفی کتاب است. این مجموعه هم قصه خوبی دارد و هم جذابیت تصویری. متاسفانه تعداد مخاطبان این مجموعه پایین هستند و برای آن تبلیغی نشده و کسی نمی‌بینند.
این بازیگر پیشکسوت تلویزیون با اشاره به آثار ماندگار تلویزیون در درهه های اخیر ابراز کرد: قبلا 2 الی 3 شبکه تلویزیونی داشتیم که سریال‌های خاطره‌انگیزی از آنها پخش می‌شد، آثار همچون قصه‌های تا‌به‌تا، کلاه قرمزی و پسر خاله نمونه‌هایی از این برنامه‌ها هستند که هم دیده می‌شدند و هم خاطره‌انگیز هستند. ما برای مجموعه خوش‌برگ خیلی زحمت کشیدیم و در حال پخش هم هست، ولی دیده نمی‎شود و مخاطبان از پخش آن بی‌اطلاع هستند و امیدوارم مخاطبان این برنامه را ببینند. قصه این کار درباره آقای حکمت است که رستورانی راه‌اندازی کرده و در رستورانش کتاب معرفی می‌کند و من در این مجموعه نقش این مرد سالمند را بازی می‌کنم که با دختر و نوه‌هایش این رستوران را راه انداخته است. در حقیقت این مجموعه با بیان طنز سعی در علاقمندی کودکان و نوجوانان به مطالعه دارد.
اين بازیگر پيشكسوت در بخش ديگري از صحبت‌هايش با تاکید بر اهمیت بیشتر دیده‌شدن سریال‌های تلویزیون بیان کرد: بعضا سریال‌هایی در تلویزیون پخش می‎شود که مخاطبان زیادی را جذب و علاقمند و پیگیر داستان و مجموعه می‌کند. می‌توان با الگوبرداری و نظرسنجی دقیق این تعداد مخاطبان را بیشتر کرد و ذائقه مردم را بیشتر شناخت.
رضا فیاضی در پايان با اشاره وضعیت پرداخت دستمزد‌ها خاطرنشان کرد: شاید باورتان نشود در این مدت 4 کاری که قرارداد بستم و در این شرایط سخت بازی کردم هیچ پولی به بنده پرداخت نکردند. یکی از آنها همین مجموعه خوش‌برگ است که متاسفانه تهیه‌کننده هنوز دستمزدی نداده است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا