تجارت

برنامه‌ریزی وزارت ارشاد برای احداث هنرستان در تمامی استان‌ها

آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای استان تهران روز شنبه سوم مهر ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هنرستان موسیقی دختران تهران برگزار شد.

به گزارش ناظم نیوز، آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای استان تهران صبح امروز شنبه سوم مهر ماه با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هنرستان موسیقی دختران تهران برگزار شد.

جاودانی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در ابتدای این مراسم ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران وزارت ارشاد در حمایت از فعالیت‌های آموزش‌های هنرستان‌های سراسر کشور گفت: امیدوارم همکاران خوبم در هنرستان‌های دختران و پسران بتواند در خدمت عزیزان هنرجو باشند و خدماتی که طی سال‌های متمادی ارائه می‌شد با کیفیت بیشتری ادامه پیدا کند.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این مراسم که به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شده بود، با گرامیداشت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: یکی از کارهای مهمی که طی ماه‌های گذشته در ستاد کرونا در دستور کار ما بود این بود که بتوانیم همزمان با آغاز مهرماه فصل ویژه‌ای را در حوزه آموزش داشته باشیم. در این زمینه اتفاقات خوبی رقم خورد که طی آن شاهد سرعت واکسیناسیون بودیم و در این زمینه یک اطمینان نسبی به وجود آمد که می‌تواند برای کادر آموزشی، اولیا مدرسه و کسانی که درگیر این موضوع هستند فضای اطمینان بخشی باشد.

وی ادامه داد: برنامه دولت این است که بحث آموزش مجازی و حضوری را به صورت توامان ادامه بدهد و پس از اطمینان از واکسیناسیون روند عادی آموزش در کشور اجرا شود. به هر ترتیب مدرسه و حوزه آموزش حساسیت‌های زیادی دارد که باید فرآیند آموزش به صورت حضوری را در آن اجرا کرد. به هر حال اجتماعی شدن بچه‌ها و روابط عاطفی که در این زمینه صورت می‌گیرد قطعاً با آموزش‌های مجازی اتفاق نمی‌افتد و امروز شاکریم که چنین روندی ولو به صورت محدود در حال شکل‌گیری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: نکته بعدی که می‌توانم به آن اشاره کنم رخ دادن یک اتفاق مهم است و آن از دست دادن یک دانش‌آموز دهه هشتادی هستیم که نوجوان قهرمانی بود و برای ما خاطرات رزمندگان دفاع مقدس را زنده کرد. نام علی لندی اسم و خاطرات خود را در کتاب قطور افتخارات این مرز و بوم ثبت و ضبط کرد و من از شما می‌خواهیم برای شادی روح این عزیز صلواتی را ختم کنید.

اسماعیلی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی هنرستان‌ها بیان کرد: حضور من در مراسم امروز به منظور توجه جدی وزارت ارشاد به مباحث آموزشی در حوزه‌های مختلف هنراست. به هر حال وقتی من آمار هنرجویان برای حضور در هنرستان‌ها را می‌بینم این انگیزه ایجاد می‌شود که باید تسهیلات بیشتری را برای توسعه هنرستان‌ها برنامه‌ریزی کرد. ما تلاش می‌کنیم در هر استان حداقل یک هنرستان دخترانه و پسرانه احداث کنیم و این برنامه بسیار مهمی است که روی آن تمرکز داریم چرا که استعداد و هنر فرزندان ایرانی باید زمینه ظهور و بروزش فراهم شود تا انشالله شاهد اتفاقت موثری در حوزه فرهنگ و هنر کشور باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان صحبت‌های خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلمان و دانش آموزان شهید دوران دفاع مقدس به روح و روان شهدای سرافراز انقلاب اسلامی و مدافع حرم درود و سلام فرستاد و ابراز امیدواری کرد که طی سال‌های آینده امکان حضور در همایش پیاده روی اربعین را داشته باشد.

وی پس از پایان صحبت‌های خود به صورت نمادین زنگ بازگشایی هنرستان هنرهای زیبا را به صدا درآورد.

در پایان این مراسم با حضور وزیر ارشاد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، از هنرجویان رتبه زیر ۱۰۰ کنکور هنر هنرستان‌های هنرهای زیبای استان تهران قدردانی به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا