اقتصادی

امسال طرح‌های تشویقی برق ۱۰ برابر شده است

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: امسال طرح‌های تشویقی برق ۱۰ برابر سال گذشته شده است.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مصطفی رجبی مشهدی اظهار داشت: از اتفاق‌های خوب امسال در صنعت برق، تدوین طرح‌های تشویقی بسیار خوب در بخش خانگی است که بر اساس آن می‌توان گفت امسال طرح‌های تشویقی ۱۰ برابر سال گذشته است.

وی ادامه داد: بر این اساس به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف ۵۰۰ تومان پاداش به مشترکان تخصیص داده می‌شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: اگر شهروندی در مناطق عادی کشور مانند تهران و شیراز که منطقه عادی محسوب می‌شود، ۳۰۰ کیلووات ساعتی که میزان مصرف آن مشخص شده را به ۲۵۰ کیلووات ساعت کاهش دهد قبض برق رایگان دریافت خواهد کرد و با بیش از این میزان صرفه‌جویی تا ۵۰۰ هزار تومان پاداش به این مشترک تعلق می‌گیرد.

رجبی مشهدی ادامه داد: شرایط تامین برق امسال با سال گذشته قابل مقایسه نیست. بر همین اساس با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف برق در همه بخش‌ها، تابستان امسال را با کم‌ترین محدودیت پشت سر خواهیم گذاشت که همکاری مردم در آن نقش بسزایی دارد.

وی افزود: بعد از تابستان سال ۱۴۰۰ وزارت نیرو برنامه مفصلی را برای احداث و تعمیرات نیروگاهی تدوین کرد و بر اساس این برنامه‌ها توانستیم تعمیرات نیروگاهی و تعمیرات شبکه‌های برق، که معمولاً به صورت متعارف تا پایان خرداد به طول می‌انجامید را پایان اردیبهشت ماه به اتمام برسانیم و رکوردی را در این زمینه ثبت کنیم.

سخنگوی صنعت برق درباره وضعیت تامین برق صنایع در تابستان امسال هم گفت: امسال توافق خوبی با وزارت صمت داشتیم که بر اساس آن قرار شد صنایع بزرگ تعطیلات خود را به تابستان و روزهای اوج مصرف موکول کنند تا از این طریق به ما در امر برق رسانی به سایر مشترکان یاری رسانند.

رجبی مشهدی ادامه داد: طرح مدیریت مصرف صنایع شامل ۹۲ درصد صنایع نمی‌شود و وضعیت شهرک‌های صنعتی بسیار متفاوت است به طوری که محدودیت شرکت‌های صنعتی تنها یک روز در هفته آن هم با اعلام قبلی است، در صورتی که در سال گذشته محدودیت شرکت‌های صنعتی روزانه انجام می‌شد.

وی افزود: در واقع امسال برنامه‌هایی تدوین شده تا واحدهای صنعتی با کمترین محدودیت به فعالیت خود ادامه دهند.

سخنگوی صنعت برق گفت: این هفته روزهای گرمی را تجربه خواهیم کرد به طوری که دمای هوا در خوزستان به بالا ۵۰ درجه خواهد رسید، لازم است هموطنان با ادامه همکاری خوبی که تا کنون با صنعت برق داشته‌اند، با خاموشی حتی یک چراغ اضافه و عدم استفاده از وسایل پر مصرف برقی در ساعات اوج مصرف (۱۳ تا ۱۷) در تامین برق پایدار همه مشترکان به خصوص مشترکان مناطق گرمسیر به ما یاری رسانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا