تجارت

یک دقیقه‌ای که بلوا کرد

قطعاً هدف سازندگان این ویدئو پروپاگاندای سیاسی و حاکمیتی نبوده و تولید کننده آن به وضوح اذعان کرده که هیچ دلیل غیر هنری پشت آن نیست. اما واکنش دشمنان ایران کاملاً سیاسی و ایدئولوژیک است.

ناظم نیوز: از چند روز پیش و در پی انتشار یک ویدئوی یک دقیقه‌ای در فضای مجازی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی از سوی رسانه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی صورت گرفته است، این ویدئو که یک فیلم هنری با مضمون فرهنگی و بدور از هرگونه المان و نمود سیاسی-ایدئولوژی است باعث واکنش‌های بشدت تند و منفی از سوی مخالفان فارسی زبان ایران شده است، این ویدئو که در ظاهر امر هیچ ربطی به مضامین راهبردی جمهوری اسلامی ندارد و صرفاً یک بازتاب فرهنگی و هنری خاصه گردشگری را در ذهن مخاطب جهانی پدیدار می‌کند، باعث برانگیختگی و خشم سربازان و پیاده نظام رسانه‌ای / سیاسی معاند شده و با دست‌پاچگی مشغول فحاشی هستند.

در این ویدئو که به فرم یک تیزر گردشگری ساخته شده، یک خانم جوان با حجاب معمولی و حتی کم حجاب با تیپی اسپرت را آن هم از پشت سر نشان می‌دهد که خوشحال و با انگیزه در حال قدم زدن و گردش در تهران است، که با تدوینی جذاب و میزانسنی کاملاً حرفه‌ای نقاط مهم گردشگری تهران را با یک موسیقی تلفیقی لایت و صدای محیطی بکر بدون هیچ گزاره‌ی سیاسی اعتقادی به تصویر می‌کشد. در این فیلم یک دقیقه‌ای که (تهران در یک دقیقه نام دارد) به وضوح توسعه، پیشرفت، تکنولوژی، قدمت، تمدن، هنر و در یک کلام اقتدار فرهنگی ایران را بدون هیچ توضیح اضافه‌ای نشان می‌دهد، باعث خشم رسانه‌های سعودی، لندنی و سربازان رسانه‌ای داخلی و خارجی آنها شده است به نحوی که از مرز نقد مغرضانه گذشته و به توهین، تحقیر و فحاشی رسیده‌اند.

پیاده نظام و سربازان رسانه‌ای که در پوشش شهروند خبرنگار همیشه در حال القای جوی بشدت مسموم و سیاه از شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایران هستند و غالباً تعمدا نمی‌خواهند هیچ حال خوبی از ایران به جهان مخابره شود با دیدن این ویدئو موضع حمله گرفته و شمشیر را از رو بسته‌اند و نمی‌خواهند مخاطب عام داخلی و خاص خارجی کوچک‌ترین تصویر سفید و مثبتی از ایران در ذهن داشته باشد و یک درصد به امید اجتماعی اضافه شود.

قطعاً هدف سازندگان این ویدئو پروپاگاندای سیاسی و حاکمیتی نبوده و تولید کننده آن به وضوح اذعان کرده که هیچ دلیل غیر هنری پشت آن نیست. اما واکنش دشمنان ایران کاملاً سیاسی و ایدئولوژیک است و با هر محتوای فرهنگی هنری معمولی هم به دنبال جنجال سیاسی برای تضعیف وجاهت کلان ایران خاصه جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی هستند که جو کشور را در خفقان، تحجر و تضعیف کامل نشان دهند و از هیچ گزاره‌ای نیز فرو گذار نبوده و نیستند.

مهمترین این دشمنی مربوط به سعودی و مواجب بگیران آن است که با توجه به بدترین وضع اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در خود عربستان اما در پی القای چنین فضایی برای ایران هستند و هرگونه محتوایی که ایران را پیشرفته و مقتدر بداند تکفیر خواهند کرد، در این میان البته نباید لندن نشینان و سربازان رسانه‌ای آنها در قامت مجری و خبرنگار را نادیده گرفت و حتی پیاده نظام رسانه‌ای آن‌ها در لباس سلبریتی و هنرمند که از دیده شدن فضای مثبت به نفع ایران از ترس کاهش اقبال جشنواره‌های خارجی و تمدید ویزا خودداری می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا