فوتبال،فوتسالورزش

یوزهای ایران، مقتدر و امیدوار کننده

ایران در شرایطی برابر عراق به برتری رسید که پیش از این دیدار همه‌ چیز حکم اما و اگر را داشت ولی بازی منطقی از سوی شاگردان دراگان اسکوچیچ، ایران را بر اوضاع مسلط نشان داد و چه‌بسا اگر دقت بیشتری در کار بود، ایران با تعداد گل‌های بیشتری برنده از زمین خارج می‌شد.

ناظم نیوز: تیم ملی فوتبال ایران به مرحله نهایی انتخابی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد. ملی‌پوشان ایرانی سه شنبه شب گذشته در دیداری سرنوشت‌ساز برابر عراق با تک‌ گل سردار آزمون به برتری رسیدند تا با ۱۸ امتیاز، صدرنشین گروه سوم این رقابت‌ها شوند و مستقیما به مرحله بعدی صعود کنند. ایران در شرایطی برابر عراق به برتری رسید که پیش از این دیدار همه‌ چیز حکم اما و اگر را داشت ولی بازی منطقی از سوی شاگردان دراگان اسکوچیچ، ایران را بر اوضاع مسلط نشان داد و چه‌بسا اگر دقت بیشتری در کار بود، ایران با تعداد گل‌های بیشتری برنده از زمین خارج می‌شد. همان تک‌ گل اما برای صعود مستقیم ایران به مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی جام جهانی کافی بود، زیرا ایران هر ۱۲ امتیاز ممکن از چهار بازی برگشت این رقابت‌ها را به دست آورد و دوباره آقایی‌اش در فوتبال آسیا را به رخ کشید.
جبران شکست ویلموتس
ایران در بازی‌های دور رفت در حالی‌ که مارک ویلموتس بلژیکی را به‌ عنوان سرمربی روی نیمکت داشت، از چهار بازی فقط شش امتیاز به دست آورد تا وضعیت صعودش به خطر بیفتد. دو برد برابر کامبوج و هنگ‌کنگ با دو شکست برابر عراق و بحرین، کاری کرد که وضعیت ایران در گروه سوم این رقابت‌ها متزلزل به نظر برسد. با این حال از زمانی که دراگان اسکوچیچ به جای ویلموتس روی نیمکت نشست، سناریو زمین تا آسمان تغییر کرد. ایران با دراگان هر چهار بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت تا این مربی کروات رکورد عجیب و غریب صد درصد پیروزی با تیم ملی را در کارنامه داشته باشد. دراگان پیش از شروع رسمی رقابت‌های برگشت، سه بازی دوستانه به همراه تیم ملی داشت که هر سه را برد. چهار برد در چهار بازی رسمی هم در مرحله انتخابی جام جهانی به نام خودش زده تا حالا با هفت برد در هفت بازی رکورد صد درصد پیروزی را داشته باشد. این اتفاق در شرایطی برای تیم ملی رخ داده که رقم قرارداد دراگان با فدراسیون فوتبال ایران در مقایسه با قرارداد مارک ویلموتس بسیار ناچیز است.
پایان طلسم عراق
دراگان اسکوچیچ فارغ از رساندن ایران به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی و رکورد صد درصد پیروزی به همراه تیم ملی ایران در این دوره از رقابت‌ها دو نکته بسیار درخشان در کارنامه‌اش ثبت کرد. ابتدا طلسم نبردن بحرین در خاک این کشور بود که در یک بازی درخشان، ایران در منامه با سه گل از سد این تیم عبور کرد. دیگر نکته بارز کارنامه دراگان اسکوچیچ هم ثبت پیروزی برابر عراق در یک بازی رسمی بود! پیش از این ایران در سال ۲۰۱۱ برابر عراق در دیداری رسمی به برتری رسیده بود و دیگر در تمامی مسابقات رسمی یا شکست خورده بود یا بازی را مساوی کرده بود. البته از آخرین برد ایران برابر عراق که در یک بازی دوستانه هم شکل گرفت، قریب به پنج سالی می‌گذشت! دراگان و تیمش حالا به این ناکامی هم پایان دادند.
یک گل خورده در ۴ بازی
کارنامه تیم ملی ایران در مسیر صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا، در بازی‌های برگشت، حسابی درخشان بود. ایران در چهار بازی ۱۷ گل زد و تنها یک بار دروازه‌اش باز شد. عجیب این که تک‌گلی که ایران خورد نه از دو تیم بهتر گروه بلکه از هنگ‌کنگ بود که تیم چندان قدری محسوب نمی‌شود. اگر همان غافلگیری بازیکنان ایران در دیدار برابر هنگ‌کنگ نبود، ایران می‌توانست با بسته نگه‌داشتن دروازه‌اش در چهار بازی، با ثبت چهار برد و ۱۷ گل زده، خارق‌العاده‌تر از چیزی ظاهر شود که نشان داد.»

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا