اقتصادی

کاهش ۶۴ سنتی قیمت نفت / برنت ۱۱۰ دلار و ۹۱ سنت

قیمت نفت روز دوشنبه مقداری روند نزولی به خود گرفت و از افزایش‌های قبلی چشم‌پوشی کرد.

به گزارش ناظم نیوز قیمت نفت روز دوشنبه مقداری روند نزولی به خود گرفت و از افزایش‌های قبلی چشم‌پوشی کرد. افزایش اندک قیمت نفت به دلیل نگرانی‌ها در مورد عرضه در بازارهای جهانی به وجود آمد زیرا اتحادیه اروپا بر اعمال ممنوعیت واردات نفت از روسیه نظارتش را بیشتر و شرایط موجود را تشدید کرد.

به گزارش رویترز، قیمت نفت خام برنت با ۶۴ سنت یا ۰.۶ درصد کاهش به ۱۱۰.۹۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶۰ سنت یا ۰.۵ درصد کاهش به ۱۰۹.۸۹ دلار در هر بشکه رسید.

این دو شاخص جمعه گذشته نزدیک به ۴ درصد جهش کردند و بیش از یک دلار در هر بشکه افزایش یافتند و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت به بالاترین سطح خود از ۲۸ مارس به ۱۱۱.۷۱ دلار رسید.کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد Fujitomi Securities گفت: انتظار می‌رود بازارهای نفت در این هفته رشد کنند، زیرا ممنوعیت قریب‌الوقوع اتحادیه اروپا بر نفت روسیه کمبود جهانی نفت خام و سوخت را تشدید می‌کند.

روز جمعه، چهار دیپلمات و مقام گفتند که اتحادیه اروپا با رد پیشنهادها برای تأخیر یا کاهش نفت روسیه، با وجود نگرانی‌ها در مورد عرضه نفت روسیه در این ماه، همچنان قصد دارد با ممنوعیت تدریجی نفت روسیه در ماه جاری موافقت کند.

مسکو هفته گذشته تحریم‌هایی را علیه چندین شرکت انرژی اروپایی اعمال کرد که باعث نگرانی در مورد عرضه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا