اقتصادی

چربیدن قدرت شایعه بر بازار/ عقب گرد شاخص کل

شاخص کل بورس پس از افت ۱۶ هزار و ۵۸۱ واحدی آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۷ هزار واحدی قرار داد. شاخص کل هم‌وزن نیز ۰.۸۷ درصد افت کرد.

به گزارش خبرنگار ناظم نیوز در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از افت ۱۶ هزار و ۵۸۱و احدی آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۷ هزار واحدی قرار داد. شاخص کل هم‌وزن نیز ۰.۸۷ درصد افت کرد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶ میلیارد و ۴۰۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۹۱ میلیارد تومان در بیش از ۴۲۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۶ هزار و ۶۱۳و احدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۱۹و احد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی نوری، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۵۳۳ میلیون ورقه به‌ارزش ۳ هزار و ۳۶۲ میلیارد تومان در ۲۲۷ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۳۹و احد افت کرد و در ارتفاع ۲۱ هزار و ۱۱۰و احد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، تولید برق عسلویه مپنا و نفت پاسارگاد بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا