فوتبال،فوتسالورزش

پیکان 6 تعویض کرد، کسی هم متوجه نشد!

تیم فوتبال پیکان در بازی بسیار حساس و مرگ و زندگی مقابل سایپا از شش بازیکن تعویضی استفاده کرد.

به گزارش ناظم نیوز، در حالیکه شاگردان تیم تارتار پنج تعویض قانونی خود را انجام داده بودند در دقیقه 90+7 رضا حبیب‌زاده جانشین حسین پورامینی دیگر بازیکن پیکان شد که با این تخلف احتمالا نتیجه بازی که به سود پیکان انجام شده از این تیم سلب شده و نتیجه آن به سود سایپا تغییر خواهد کرد.
این تخلف عجیب، برای اولین بار در لیگ برتر انجام شده و علت بروز آن ناهماهنگی میان ناظر مسابقه، داور چهارم و سرپرست پیکان بوده است.
از باشگاه سایپا خبر رسیده که مدیرعامل بلافاصله در محل باشگاه حاضر شده و اعتراض رسمی خود را تسلیم فدراسیون فوتبال کرده است تا به این تخلف حقوقی رسیدگی شود. جالب این که بازی امروز سایپا و پیکان با جنجالی بی سابقه و درگیری های شدید در کنار زمین در شرایطی به پایان رسید که سایپا نسبت به اعلام پنالتی از سوی اشکان خورشیدی معترض بود و فراز کمالوند مصاحبه‌ای آتشین در پایان مسابقه علیه داوری انجام داد و اعلام کرد که نتایج بازی‌ها در داخل زمین مشخص نمی‌شود.
این فصل در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایتالیا نیز تیم آاس رم در دیدار با اسپتزیا شش تعویض انجام داد که البته باتوجه به شکست در مقابل حریف، پیگیری در این خصوص انجام نشد.
ترتیب تعویض‌های پیکان مقابل سایپا به‌ صورت زیر بود:
رضا جبیره (46- ابراهیم صالحی)
علی قربان‌خانی (56- نادر محمدی)
محمد خدابنده‌لو (90- امیر روستایی)
محمدامین درویشی (90- آرش قادری)
اسماعیل بابایی (7+90- علیرضا کوشکی)
حسین پورامینی (7+90- رضا حبیب‌زاده)
******
ناظر داوری سایپا- پیکان: داور چهارم مقصر است
ناظر داوری دیدار سایپا و پیکان می گوید یکی از وظایف داور چهارم کنترل تعویض ها به صورت کامل است.
علیرضا یزدانی در واکنش به اتفاقات دیدار سایپا و پیکان و اینکه تیم پیکان 6 تعویض انجام داده است، بیان کرد: در این خصوص مشخص است که یکی از وظایف اصلی داور چهارم کنترل تعویض ها است. او باید این کار را به طور دقیق انجام بدهد اما در مسابقه دیروز داور چهارم به خاطر تنش هایی که بعد از پنالتی به وجود آمد تمرکزش از دست رفت و نتوانست کارش را در زمین درباره تعویض ششم به درستی انجام بدهد. البته که مدیر تیم پیکان هم باید نظارت بیشتری انجام می داد اما به هر حال داور چهارم هم وظیفه داشت اجازه تعویض ششم را به پیکان ندهد.
وی درباره صحنه پنالتی که سایپایی ها به آن اعتراض کردند، گفت: در آن صحنه مشکل اصلی نبود سیستم رادیویی داوران بود. قطعا سیستم رادیویی وجود داشت داور چهارم مجبور نبود داور را به کنار زمین فرابخواند و در گوشی باهم حرف می زدند. قطعا با وجود سیستم رادیویی این اتفاقات هم رخ نمی داد.
ناظر داوری سایپا و پیکان همچنین اظهار داشت: خواهش من از کمیته داوران این است که سخت افزارهای داوری را برای داوران تهیه کنند. اگر سیستم رادیویی وجود داشت هیچ کدام از اتفاقات بازی دیروز رخ نمی داد اما متاسفانه ضرر و زیان این موضوع را مشاهده کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا