جامعه

پیشنهاد افزایش ساعات طرح ترافیک و برداشتن محدودیت های شبانه

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران علت ایجاد بار ترافیکی سنگین در شهر تهران را کاهش ساعات طرح ترافیک، حمل و نقل عمومی ضعیف و وجود محدودیت های شبانه برشمرد.

به گزارش خبرنگار ناظم نیوز، مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری در پاسخ به اعتراض امانی درباره وضعیت ترافیکی تهران گفت: بر اساس اطلاعات سیستم برداشت اطلاعاتی ترافیک در یک ماه و نیم اخیر روند افزایشی داشته است و در چند روز اخیر روند کاهشی اش شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از متخصصان ۶ عامل اصلی را برشمرده‌اند که یکی از مهمترین عامل آن، بی اثر شدن ساعات طرح ترافیک است گفت که کاهش ساعات طرح به محدوده ۸.۳۰ تا ۱۶ عملاً محدودیت ترافیکی در تهران را از بین برده و فردا در جلسه شورای ترافیک شهر تهران درباره این مساله تصمیم گیری می‌شود.

شفیعی افزود: مردم واکسینه شده‌اند و حمل و نقل عمومی هم عملاً وجود ندارد و ترس موجود از همه گیری در حمل و نقل عمومی باعث روی آوردن به استفاده از حمل و نقل شخصی شده است. اما ممکن است وزارت بهداشت موافق افزایش محدودیت نباشد.

وی گفت: درباره برداشتن محدودیت شبانه هم از طریق ستاد کرونا پیگیری هستیم و اگر ساعات طرح ترافیکی اصلاح شود پیش بینی می‌شود اثر قابل توجهی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا