فوتبال ایرانورزش

پرونده کالدرون زیر ذره‌بین وزارت ورزش

وزیر ورزش و جوانان در جریان جزئیات بدهی باشگاه پرسپولیس به سرمربی آرژانتینی پیشین خود قرار گرفت.

به گزارش ناظم نیوز، باشگاه پرسپولیس با حکم دادگاه عالی ورزش ملزم به پرداخت طلب ۵۸۰ هزار دلاری به گابریل کالدرون و ۹۵ هزار دلاری به خواکین دستیار وی همراه سود پنج درصد سالیانه شد.

با این حال باشگاه پرسپولیس به دلیل عدم بودجه لازم برای پرداخت این مبلغ از هجدهم شهریورماه با محرومیت از سوی فیفا برای حضور در نقل و انتقالات روبرو شد.

همین امر باعث شد تا باشگاه پرسپولیس پس از استعفای جعفر سمیعی و روی کار آمدن مجید صدری با فشار هواداران نسبت به پرداخت این رقم روبرو شود. مبلغی سنگین که باشگاه پرسپولیس در حال حاضر قادر به پرداخت آن نیست تا سرخ‌ها همچنان در محرومیت نقل و انتقالاتی باقی بمانند.

طبق قوانین انضباطی جاری فیفا، باشگاه پرسپولیس تا قبل از پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی فرصت پرداخت تمام و کمال مطالبات مربیان پیشین خود را دارد. سرخ‌ها اگر نتوانند این پول را پرداخت کنند با جریمه سنگین دیگری از سوی فیفا و محرومیت قطعی از حضور در سه دوره نقل و انتقالاتی روبرو خواهد شد. بنابراین چاره‌ای جز پرداخت این پول تا زمستان سال جاری نیست؛ در غیر این صورت سرخ‌ها با افزایش دوران محرومیت خود روبرو خواهند شد.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که قصد دارد اعضای جدید هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس را پس از تقابل این تیم با الهلال عربستان معرفی کند در حال بررسی بدهی‌های بین المللی پرسپولیس است که در رأس آنها کالدرون قرار دارد. وزارت ورزش منع قانونی برای کمک به باشگاه‌های حرفه ای را دارد. از این رو سجادی می‌خواهد با چینش افرادی که قادر به تأمین منابع مالی لازم برای این باشگاه هستند بخشی از دغدغه‌های مالی را جبران کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا