اقتصادی

وضعیت بغرنج تولیدکنندگان لوازم‌التحریر/۳۰ درصد بازار فعال بود

رئیس اتحادیه نوشت افزار تهران با بیان اینکه طی دو سال اخیر بازار در رکود ۷۰ درصدی بوده است، گفت: اگر امسال فکری به حال حوزه نوشت افزار نشود، ریزش شدیدی در این بخش خواهیم داشت.

موسی فرزانیان در گفت‌وگو با ناظم نیوز در مورد وضعیت بازار نوشت افزار، اظهار داشت: تهیه نوشت افزار با نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید یکی از اولویت‌های اصلی خانواده‌هاست اما در شرایط کرونایی بازار نوشت افزار مانند سنوات گذشته نیست و طی دو سال اخیر بازار در رکود ۷۰ درصدی بوده است.

رئیس اتحادیه نوشت افزار تهران افزود: مدارس و آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها به صورت حضوری فعال نبوده‌اند و در این شرایط واحدهای صنفی و تولیدکنندگان با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند و اغلب واحدهای تولیدی کارکنان خود را تعدیل و یا شیفت کاری را کم کرده‌اند.

وی ادامه داد: متأسفانه تاکنون هیچ تسهیلاتی به حوزه نوشت افزار و لوازم التحریر تخصیص داده نشده است. طی دو سال گذشته با وجود مشکلات فراوان اما هیچ حمایت بیمه‌ای، مالیاتی و بانکی از این صنف صورت نگرفته است.

فرزانیان گفت: در تهران ۲ هزار پروانه صنفی لوازم التحریر و حدود ۵ هزار واحد صنفی کتابفروشی داریم. در کل کشور نیز تقریباً ۲۵ تا ۳۰ هزار واحد صنفی در حال فعالیت هستند اما طی دو سال گذشته هیچ توجهی به این واحدها نشد و بسیاری از این واحدها مجبور به تغییر شغل شدند.

رئیس اتحادیه نوشت افزار تهران اظهار داشت: واحدهای تولیدی و توزیعی نوشت افزار امیدوار هستند امسال با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها رکود از بازار برچیده شود، در غیر این صورت ریزش شدیدی در این بخش خواهیم داشت چراکه تولیدکننده جنس را تولید کرده که به فروش برساند اما تقاضای زیادی برای نوشت افزار نیست و تولیدکنندگان برای نقد کردن تولیدات، در مضیقه هستند.

وی گفت: طی این دو سال بارها به متولیان اعلام کردیم که وضعیت حوزه نوشت افزار بغرنج است اما هیچ توجهی نشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا