تجارت

وزیر بهداشت دستورالعمل ویژه آموزش علوم پزشکی را اعلام می کند

معاون آموزشی وزارت بهداشت از ارائه دستورالعمل آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از سوی وزیر بهداشت خبر داد و گفت: اولویت با آموزش حضوری است.

دکتر ابوالفضل باقری در گفتگو با ناظم نیوز افزود: تا چند روز آینده وزیر بهداشت، شیوه آموزش در دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی را برای اجرا در سال تحصیلی جدید اعلام می کند.

وی افزود: این شیوه آموزش دارای چند شاخصه مهم است که یک اینکه آموزش ها به صورت ترکیبی ارائه می شود و ارجحیت با آموزش حضوری است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: نکته دوم این است که تاکید داریم تمام درس ها و رشته هایی که به آزمایشگاه و عرصه نیاز دارد، باید به صورت حضوری برگزار شوند.

باقری خاطرنشان کرد: نکته سوم درباره آزمون ها است. تمام آزمون های دانشگاه های علوم پزشکی به صورت حضوری و روش الکترونیک برگزار می شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برای بازگشایی کامل دانشگاه ها باید هماهنگی در زمینه خوابگاه ها صورت گیرد که این موضوع با هماهنگی معاونت دانشجویی و فرهنگی در حال انجام است و تمهیداتی دیده شده که با رعایت پروتکل های بهداشتی خوابگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره وضعیت آموزش دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه های علوم پزشکی گفت: آموزش دانشجویان جدیدالورود به احتمال زیاد مجازی خواهد بود اما هر دانشجو در ترم جدید باید حداقل در روزهایی که مشخص می شود جهت آشنایی با دانشگاه و دروس آزمایشگاهی و عملی در دانشگاه حضور پیدا کند.

وی درباره همکاری با وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت هماهنگی لازم برای واکسیناسیون دانشجویان را با وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می دهد اما از نظر پروتکل های بهداشتی دانشگاه های وزارت علوم ضوابط خود را اعلام می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا