اقتصادی

نرخ میانگین وزنی دلار ۲۶ هزار و ۵۷۲ تومان اعلام شد

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، نرخ میانگین وزنی دلار در معاملات امروز این بازار را ۲۶ هزار و ۵۷۲ تومان اعلام کرد.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از صدا و سیما، مهدی گوهررستمی افزود: در جلسه معاملاتی امروز، معاملات نماد دلار کار خود را با نرخ ۲۶ هزار و ۵۳۰ تومان آغاز کرد و در پایان ساعت معاملات به نرخ ۲۶ هزار و ۵۶۸ تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی ۲۶ هزار و ۵۷۲ تومان به ازای هر دلار را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول و تحلیلگر اقتصادی اضافه کرد: در جلسه معاملاتی شنبه، نماد معاملاتی یورو کار خود را با نرخ ۳۱ هزار و ۱۶۸ تومان شروع کرد و در پایان جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم ۳۱ هزار و ۱۸۴ تومان رسید. به این ترتیب اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار، نرخ میانگین وزنی ۳۱ هزار و ۱۴۶ تومان را ثبت کرد.

گوهررستمی ادامه داد: حجم معاملات اسکناس دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز شنبه (سوم مهرماه) ۹ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۵۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد معاملاتی یورو ۱ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۷۰۰ یورو بود.

به گفته این کارشناس اقتصادی، دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم ۲۶ هزار و ۴۷۱ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۶ هزار و ۶۲۳ تومان معامله شد. همچنین هر یورو در پایین‌ترین نرخ خود به قیمت ۳۱ هزار و ۳۲ تومان و در بالاترین نرخ به قیمت ۳۱ هزار و ۲۲۸ تومان معامله شد.

گوهررستمی تصریح کرد: بررسی معاملات انجام شده در جلسه معاملاتی شنبه (سوم مهرماه) بیان‌گر این است که نرخ میانگین روزانه هر دو نماد معاملاتی دلار و یورو به ترتیب ۰.۸۶ درصد و ۰.۲۴ درصد رشد را نسبت به روز معاملاتی قبل نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا