استانها

نارنجی شدن ۲ شهرستان گیلان/ تغییر رنگ ها نگران کننده است

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تغییر رنگ کرونایی دو شهرستان رودسر و رودبار، گفت: تغییر رنگ ها نگران کننده است.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار ناظم با اشاره به اعلام جدید رنگ بندی کرونایی شهرهای کشور از سوی وزارت بهداشت، اظهار کرد: متأسفانه عادی انگاری‌ها و افزایش مسافرت‌ها به گیلان رنگ دو شهر را تغییر داد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر شهرهای رودسر و رودبار از وضعیت زرد به وضعیت نارنجی تغییر رنگ دادند، گفت: تغییر رنگ بندی بر اساس افزایش تعداد بیماران بستری ارزیابی و اعمال می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه هفته گذشته نیز شهرستان‌های املش و رضوانشهر از وضعیت آبی به زرد تغییر رنگ دادند، افزود: این تغییر رنگ‌ها نگران کننده بوده و در زمینه ورود به موج ششم کرونا هشدار می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه باید از هرگونه عادی انگاری و بی توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی جدا خودداری شود، اضافه کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در کنار واکسیناسیون می‌تواند ایمنی در برابر کرونا ایجاد می‌کند.

مهرابیان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بیش از ۵۰ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی گیلان بستری شدند، گفت: هم اکنون ۳۴۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا