اجتماعیمحیط زیست

مشکل آلودگی واحد کت کراکر پالایشگاه آبادان برطرف شد

 روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان از رفع مشکل نشتی واحد کت کراکر جدید پالایشگاه آبادان که باعث انتشار آلودگی در این شهر شده بود خبر داد.

ناظم نیوز: به گزارش  روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان این نشتی ساعت ۱۱ روز شنبه در پی گرفتگی یکی از مسیرهای کاتالیست کت کراکر جدید و برون ریز مقداری کاتالیست همراه با هوای داغ رخ داد.
بر اساس این گزارش تعویض صافی و متعلقات آن حین راه اندازی دوباره واحد سبب این حادثه شد.
این روابط عمومی اعلام کرد: خاموش کردن‌های اضطراری زمینه ساز تنش در واحد و بروز چنین نشتی‌هایی می‌شود و تا رسیدن به مرحله پایدار احتمال مشاهده دود سیاه رنگ در فلر پالایشگاه و مقداری کاتالیست سفید رنگ در خروجی دودکش واحد کت کراکر وجود دارد.
در این نشتی که از نشتی اول این واحد که چهارشنبه هفته گذشته رخ داد شدیدتر بود هیچ گونه آسیبی به نیروها و تاسیسات وارد نشد.
به گفته رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان به دلیل آلودگی محیط زیست شکایتی علیه پالایشگاه آبادان به مرجع قضایی ارایه شده است.
علی فتحی‌نیا اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون اداره حفاظت محیط زیست به پالایشگاه آبادان برای انتشار آلایندگی در هوا اخطار داده و به دلیل بی‌توجهی به اخطارها ناچار به شکایت از این واحد شده است.
وی افزود: طبق وظیفه قانونی و به منظور حفظ سلامت شهروندان شکایتی تنظیم و تحویل مرجع قضایی شده و هم‌اکنون در یکی از شعب‌ قضایی خوزستان در حال رسیدگی است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: شکایتی نیز در دیماه سال گذشته علیه پتروشیمی و پالایشگاه آبادان تنظیم و تحویل مقام قضایی شد که منجر به صدور حکم در این خصوص شده است.
یک واحد بازیافت گوگرد(SRP) پالایشگاه آبادان که از آن به عنوان یکی از عوامل آلوده کننده هوای این شهر و تصاعد گاز گوگرد یاد می شود، در آبان ۱۳۹۳ به دستور دادستان آبادان تعطیل شد که با برطرف کردن مشکل زیست محیطی در فروردین ۱۳۹۴مجدد وارد مدار تولید شد.مشکل آلودگی واحد کت کراکر پالایشگاه آبادان برطرف شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا