تجارت

لایحه رتبه‌بندی معلمان در اولویت‌ بررسی مجلس قرار گرفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت‌دار لایحه‌ رتبه‌بندی معلمان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی تقاضای بررسی اولویت‌دار لایحه رتبه‌بندی معلمان در دستور کار قرار گرفت.

در نهایت نمایندگان با ۱۶۸ رأی موافق، ۶۴ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر در جلسه علنی، با بررسی اولویت‌دار لایحه رتبه‌بندی معلمان موافقت کردند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان این هفته در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

امیرآبادی فراهانی: لایحه رتبه بندی معلمان باید در نیمه دوم امسال اجرا شود

احمد امیرآبادی فراهانی به عنوان نماینده متقاضیان بررسی اولویت دار لایحه رتبه بندی معلمان، گفت: همه ما مدیون معلمان هستیم و جا دارد از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کنم که به خوبی این لایحه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وی یادآور شد: در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی‌های لازم برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان انجام شده است و یکی از کارهای خوب مجلس یازدهم اختصاص بودجه برای اجرای رتبه بندی معلمان بود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رتبه بندی معلمان باید از ابتدای سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شد اما از آنجایی که دولت لایحه آن را دیر به مجلس فرستاد و قانون لازم را در این باره نداشتیم، اجرایی نشد و حتماً باید به سرعت این قانون را تصویب کنیم تا در شش ماه دوم امسال اجرایی شود.

امیرآبادی فراهانی بیان کرد: از سوی دیگر باید به زودی بودجه ۱۴۰۱ را بررسی کنیم و باید ردیف مشخصی برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شود و لذا ضرورت دارد لایحه رتبه بندی معلمان تصویب شود.

وی اظهار داشت: نگاه مجلس شورای اسلامی و دولت به آموزش و پرورش در حال تغییر است و تاکید ما بر این است که حفظ شان و منزلت فرهنگیان باید مورد توجه اساسی قرار گیرد.

نوروزی: باید مطالبات فرهنگیان محقق شود

در ادامه جلسه، رحمت الله نوروزی در موافقت با تقاضای بررسی اولویت دار لایحه رتبه بندی معلمان، گفت: چهار نفر از مخالفان بررسی اولویت دار لایحه رتبه بندی معلمان، نمایندگان تهران هستند که نشان می‌دهد نمایندگان تهران با جامعه فرهنگیان ارتباط کمی دارند. البته منظور بنده کل نمایندگان تهران نیست و منظورم افرادی است که مخالف بررسی اولویت دار این لایحه هستند.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش سنگ بنای نظام است و برای بنده عجیب است چرا عده‌ای با تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان مخالفت می‌کنند، فرهنگیان از ما انتظارات زیادی دارند و باید مطالبات آنها محقق شود.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید در برنامه هفتم توسعه نیز اعتبارات خوبی برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شود و آموزش و پرورش باید پویا و فعال شود و بتواند تحول ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا