جامعه

علت حوادث مترو عقب افتادگی و عدم تجهیز این ناوگان است

شهردار تهران گفت: علت حوادث اخیر مترو فقر و عقب افتادگی مشخصی است که ناظر به تجهیز، اورهال و نیاز به به روزرسانی ناوگان مترویی پایتخت و کمبودهای آن است.

به گزارش خبرنگار ناظم نیوز، علیرضا زاکانی شهردار تهران ظهر امروز با حضور در محل حادثه برخوردو دو قطار در حوالی ایستگاه چیتگر از نزدیک در جریان امور قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید در گفتگوی تلویزیون با شبکه خبر درباره حادثه برخورد دو قطار در خط ۵ مترو گفت: خوشبختانه بخش عمده مصدومین به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند. به طور کلی از مصدومین این حادثه ۱۱ نفر به بیمارستان منتقل شدند و ۹ نفر در وضعیت در حال ترخیص هستند. وضعیت ۲ نفر نیز نیاز به بررسی ویژه تری دارد که در حال رسیدگی به وضعیت آن ها هستیم و امیدواریم به زودی بهبود یابند.

زاکانی درباره هزینه درمان مصدومین نیز گفت: تمامی این موارد تحت پوشش بیمه هستند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد اما خوشبختانه حادثه جانی جدی نداشتیم. البته بیشتر مصدومین به دلیل خروج واگن ها از ریل و شرایط اضطراری مصدوم شدند که تعداد مصدومین درون واگن ها ۵ الی ۶ نفر بود.

شهردار تهران با اشاره بر فعال سازی مجدد خط ۵ مترو اظهار داشت: این خط در حال حاضر از ایستگاه گلشهر تا وردآرود فعالیت عادی دارد و اختلاط ایجاد شده نیز با ناوگان اتوبوس رانی در حال جبران است.

زاکانی ادامه داد: همکاران بنده نیز در حال تلاش برای بازگشایی مسیر هستند و امیدواریم در ساعات آینده بتوانیم خدمت رسانی مترو به حالت عادی بازگردد.

وی با تاکید بر تلاش برای فعال سازی تردد قطارها در این مسیر برای زمان بازگشت مسافران از تهران به کرج بیان کرد: به طور کلی از مسیر استفاده از اتوبوس ها و سایر تمهیدات در حال خدمات رسانی به شهروندان هستیم.

شهردار تهران درباره علل این حادثه بیان کرد: تمامی صحبت های صروت گرفته فعلا گمانه زنی است و هنوز نتیجه قطعی این حادثه مشخص نیست. بنابراین باید این موضوع در کمیسیون سوانح و توسط کارشناسان بررسی شود.

وی تاکید کرد: با دستور صادر شده برای تشکیل سریع کمیسیون سوانح، علل حادثه به زودی مشخص می شود.

شهردار تهران تصریح کرد: اما به طورکلی زمینه ساز این حوادث، فقر و عقب افتادگی مشخصی است که ناظر به تجهیز، اورهال و به روزرسانی ناوگان مترویی پایتخت و کمبودهای موجود است. امیدواریم با کارهای جدی در حال انجام، خدمات مترو را ارتقا بخشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا