اقتصادی

شناورهای صید ترال به نفع دولت ضبط خواهند شد

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناورهای صید ترال به نفع دولت ضبط خواهند شد.

به گزارش ناظم نیوز، علی صالحی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد، اظهار کرد: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت کنیم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیست‌گاه‌های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

وی یادآور شد: برای مقابله با صید ترال به همه روسای دادگستری و دادستان‌های استان دستور داده شده است تا بر اساس قانون، شناورها و تمامی تجهیزاتی که در این خصوص مورد استفاده قرار می‌گیرد به نفع دولت ضبط شود.

برای جلوگیری از قاچاق دام مولد به همکاری همدلانه نیاز است

صالحی با اشاره به آسیب‌های قاچاق افزود: قاچاق دام مولد در قشم خسارت جبران ناپذیری را در پی دارد که جلوگیری از آن به همکاری همدلانه همه مسوولان نیازمند است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه‌های این امر شناسایی و دستگیر شوند. با توجه به اینکه قاچاق با انگیزه مالی انجام می‌شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه‌هایشان از بین برود.

صالحی با اشاره به ظرفیت محدود زمین و اراضی ساحلی در جزیره قشم گفت: باید در واگذاری ساحل و زمین به سرمایه‌گذار دقت بیشتری صورت بگیرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اینکه گردشگری قشم با وجود ظرفیت‌ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد، افزود: باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود که مردم با آسودگی خاطر به این جزیره مسافرت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا