اقتصادیبورس

شاخص بورس قرمزپوش شد

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه، یکم خرداد ‌ماه) ۲۷ هزار و ۵۹۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۲۷ هزار واحد رسید.

ناظم نیوز: برپایه معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۹۷۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۶۶۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۸۹۷ واحد کاهش به ۳۹۲ هزار و ۸۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۱۷۰ واحد افت به ۲۵۳ هزار و ۸۰۳ واحد رسید.
شاخص بازار اول ۲۲ هزار و ۶۹۷ واحد و شاخص بازار دوم ۴۷ هزار و ۱۸۲ واحد کاهش داشتند.
علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد بانک پارسیان (وپارس) با ۵۰ واحد، توسعه و عمران امید (ثامید) با ۲۲ واحد، بیمه ما (ما) با ۱۸ واحد، تامین سرمایه نوین (تنوین) با ۱۸ واحد، توسعه شهری توس گسترش (وتوس) با ۶ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ۱۶ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۶ واحد، لابراتور سازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۱۲ واحد و ایران مرینوس (نمرینو) با ۱۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.
در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۴۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۷۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۷۴۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۶۳۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۰۳ وحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۳۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۹۱۱ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۸۷ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۸۳۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۰۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۷۴۵ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۶۸۵ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.
بر پایه این گزارش، امروز نماد گروه دارویی برکت (برکت)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، سایپا (خساپا)، توسعه و عمران امید (ثامید) و فرآوری معدنی کانی پارس (اپال) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.
گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۲۸ میلیون و ۸۰۴ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۳۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس
امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۲۸ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۶۶۲ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار ۹۳۲ میلیون و ۴۸۶ هزار برگه سهم به ارزش ۳۷ هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال دادوستد شد.
امروز نماد بیمه پاسارگاد (بپاس) و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.
در مقابل پلیمر آریا ساسول (آریا)،‌ ‌پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)‌، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، قاسم ایران (قاسم)،‌ تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج)، پتروشیمی مارون (مارون)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا