اجتماعیجامعه،شهری

رگبار و رعدوبرق در ۱۶ استان

ناظم نیوز: مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان‌های کشور طی سه روز آینده، از افزایش ۶ تا ۱۱ درجه دما در نیمه شمالی کشور خبر داد.
صادق ضیاییان افزود: طی سه روز آینده در برخی نقاط استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، قزوین، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران و سمنان و وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت ‌پیش‌بینی می‌شود.
وی در ادامه گفت: طی این مدت در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، ‌ برخی نقاط هرمزگان و فارس وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک ‌مورد انتظار است.
به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، سه‌شنبه (۱۲ مرداد) در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و چهارشنبه (۱۳ مرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی رگبار ‌پراکنده ‌پیش‌بینی می‌شود همچنین طی ‌پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.
ضیاییان ضمن بیان اینکه تا اواسط هفته روند افزایش دما در نیمه شمالی کشور ‌پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: این افزایش دما در شمال غرب، سواحل دریای خزر و شمال شرق بین ۶ تا ۱۱ درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین طی هفته آینده شرق دریای عمان نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۰ مرداد) قسمتی ابری، در اواسط روز همراه با وزش باد و در بعدازظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ سانتیگراد و طی روز ‌دوشنبه (۱۱ مرداد) قسمتی ابری، در اواسط روز همراه با وزش باد و در بعدازظهر نیمه ابری با احتمال وقوع رگبار باران با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۹ و ۱۰ مرداد) اهواز با بالاترین دمای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه ۲۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا