تجارت

روابط خوبی باایران داریم/تأثیر مثبت مذاکرات تهران ـ ریاض بر بیروت

وزیر خارجه لبنان در سخنانی گفت که کشورش روابط خوبی با ایران دارد و در مسیر تقویت این روابط گام برمی دارد.

به گزارش خبرگزاری ناظم به نقل از المنار، «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان سخنانی را درخصوص روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد. وی گفت: ما روابط خوبی با ایران داریم و برای بهبود آن تلاش می کنیم.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه لبنان یادآور شد: البته در عین حال، ما از روابط با آمریکا و عربستان نیز استقبال می کنیم. ما معتقدیم که مذاکرات میان تهران و ریاض تأثیر مثبت خود را بر روی بیروت نیز خواهد گذاشت.

این مقام لبنانی یادآور شد: حوادث روز پنجشنبه گذشته در بیروت بر روند کار دولت تأثیر منفی گذاشت. وی در رابطه با مذاکرات با صندوق بین المللی پول نیز تصریح کرد: احتمالا این مذاکرات از ماه نوامبر آغاز گردد.

وی با اشاره به تعیین موعد برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در روز ۷ فروردین ماه، تصریح کرد: فشارهای زیادی برای برگزاری به موقع انتخابات پارلمانی وجود دارد. در ماه مِی سال ۲۰۲۲ کار ما در دولت به پایان می رسد؛ به همین دلیل است که انتخابات باید پیش از تاریخ مذکور، برگزار گردد. وی همچنین به مسأله ترسیم مرزهای دریایی میان کشورش با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: ما در راستای تلاش های آمریکا در روند مذاکرات ترسیم مرزی قصد داریم با واشنگتن در این زمینه همکاری کنیم و نه در راستای تلاش های تل آویو.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا