اجتماعی

خانه اسکوتر افتتاح شد

ناظم نیوز : شهردار منطقه 4 تهران گفت: امروزه توسعه حمل و نقل پاک از اولویت های مدیریت شهری به شمار می رود و در این راستا خانه اسکوتر منطقه 4 برای خدمت رسانی به شهروندان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ ، “محمدرضا پوریافر” با اعلام این خبر گفت: متاسفانه در روزگار کنونی استفاده از خودروهای شخصی و تک سرنشین در حجم بالا باعث افزایش روزهای آلوده و ترافیک سنگین در شهر شده حال آن که میتوان با استفاده از وسایل نقلیه پاک ، آلاینده ها و بار ترافیکی کمتری را شاهد باشیم.
او در ادامه گفت: به همین منظور خانه اسکوتر بوستان پلیس به عنوان یکی از مراکز پایلوت در تهران با تاکید بر میکروموبیلیتی بودن آن افتتاح شد و از ساعت ۱۲ الی ۲۱ به شهروندان ارائه خدمات می نماید.
شهردار منطقه ۴ در ادامه درباره نحوه ثبت نام افراد برای استفاده از اسکوترها گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت myroro.ir و دانلود و نصب اپلیکیشن در سایت مورد نظر، ثبت نام کرده و پس از احراز هویت آنلاین ، ثبت نام در لحظه انجام و پیامک صادر می‌شود.
پوریافر ادامه داد: افراد می‌توانند محل قرارگیری اسکوترها را در صفحه تلفن همراه خود مشاهده و با انتخاب دستگاه، قفل اسکوتر را با کد QR باز کنند.
وی در پایان تاکید کرد: استفاده از اسکوتر های برقی برای مسیرهای کوتاه از لحاظ اقتصادی به صرفه است، و لازم است که حمایت کافی از ترویج اینگونه وسایل نقلیه جدید صورت گیرد، چرا که شهرها دیگر تاب تحمل ترافیک، آلودگی صوتی و آلودگی هوا را در سبک زندگی کنونی ندارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا