تجارت

توسعه معادن در استان زنجان نیازمند اصلاح بخشنامه مناطق حفاظت شده

زنجان- رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: رشد معدنی در استان زنجان به اصلاح بخشنامه مناطق حافظت شده، بستگی دارد.

به گزارش خبرنگار ناظم نیوز، ناصر فغفوری ظهر چهارشنبه در جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری در محل استانداری زنجان گفت: یکی از موضوعاتی که در استان در حوزه صنعت معدن و تجارت در حال پیگیری هستیم این است که سامانه سکونتگاه در شهرک‌های صنعتی انجام شود.

وی اظهار کرد: این سامانه سکونتگاه را استان‌های اصفهان و البرز انجام داده‌اند و در این میان سامانه سکونت گاه باعث رفع کمبود نیروی کارگری و تثبیت سکونتگاه‌های روستایی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان گفت: اگر محدودیت‌ها در حوزه‌های مختلف کاهش پیدا نکند نمی‌توانیم در حوزه معدن به رشدهای تعریف شده برسیم.

فغفوری با بیان اینکه اکتشافات در حوزه معدن نیازمند اصلاح مناطق حفاظت شده است، تاکید کرد: رشد معدنی در استان زنجان به اصلاح بخشنامه مناطق حافظت شده بستگی دارد.

وی ابراز داشت: باید به تجربیات گذشته هم توجه شود و اشتغال نمی‌تواند هدف باشد؛ اشتغال هدفمند خروجی یک برنامه اقتصادی دارای توجیه باید باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان گفت: ما به دنبال این هستیم که در مراکز تجمع واحدهای تولیدی یا شهرک‌های صنعتی مناطق مسکونی ایجاد کنیم.

فغفوری ابراز کرد: مناطق مسکونی واحدهای تولیدی با مساحت بیش از ۱۰۰ هکتار شناسایی شده و رسیدن به رشد ۱۰.۹ در صنعت عددی است که نیاز به اهتمام و تلاش جدی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا