توپ و تور

تمرکز تیم ملی هندبال برکارهای دفاعی/نظر مثبت فرناندز روی لژیونرها

مربی تیم ملی هندبال ایران با اشاره به انگیزه بالای بازیکنان در اردوی آماده سازی تیم، ابراز امیدواری کرد تیمی قوی و با انگیزه راهی رقابت های آسیایی شود.

به گزارش ناظم نیوز، اردوی تیم ملی هندبال مردان ایران در دو گروه الف و ب برای آماده سازی به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی از روزهای اول و چهارم مهرماه در تالار هندبال تهران آغاز شده است. « مانول مونتایا فرناندز» سرمربی اسپانیایی تیم ملی هم در این مدت از هر دو اردو بازدید کرده و قرار است دعوت شدگان به اردو تحت قالب تیم الف و ب با یکدیگر مسابقه دهند.

محسن طاهری مربی تیم ملی هندبال بزرگسالان ایران در خصوص روند برگزاری اردوهای تدارکاتی در تهران، گفت: خدا را شکر دومین اردوی تیم ملی انسجام بیشتری از اردوی نخست دارد و همچنین بچه‌ها انگیزه بیشتری دارند. امیدوارم همین روند ادامه داشته باشد و بتوانیم در نهایت تیمی قوی و با انگیزه را راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا کنیم.

وی با اشاره به سطح آمادگی بازیکنان در دومین اردوی تیم ملی افزود: طبیعی است که بازیکنان چون تازه از لیگ به اردو ملحق شده‌اند، خسته باشند چون زمانی برای ریکاوری نداشتن. با این حال آنها با انگیزه کار می‌کنند. در حال حاضر روی آمادگی جسمانی بچه‌ها نمی‌توانیم کار کنیم چون در لیگ برتر حتماً اذیت می‌شوند. اگر زمانی حس کنیم نیازمند کار بیشتری در این زمینه هستیم، حتماً زمان و برنامه‌ای به این امر اختصاص خواهیم داد.

طاهری درباره برنامه‌های سرمربی تیم ملی در دومین اردوی تیم ملی تصریح کرد: برنامه فرناندز در دومین اردوی آماده سازی، کار روی سیستم‌های دفاع باز است. همچنین روی تاکتیک‌های حمله هم متمرکز هستیم. همچنین امروز عصر و جمعه صبح دو بازی دوستانه با تیم ملی «ب» داریم و بنا داریم طی این دو بازی سطح پیشرفت بازیکنان را در سیستم‌هایی که مانوئل روی آنها متمرکز است، محک بزنیم و بسنجیم.

وی در خصوص لژیونرهای هندبال نیز بیان کرد: فرناندز بازی لژیونرها را رصد می‌کند و نظر مثبتی نیز روی عملکرد برخی لژیونرها دارد. برخی از لژیونرها هم قول داده‌اند در اردوی بعدی به تیم ملحق شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا